p-PHP 003: jak optymalnie pracować Drukuj
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jan Jackowicz-Korczyński   
poniedziałek, 07 czerwca 2010 22:18

Najlepiej jest pracować równolegle na kiilku odrębnych okienkach uruchomionych aplikacji:

  1. Ściąga PHP (kurs, samouczek, manula lub/i podobne
  2. Edytor tekstu
  3. Uruchomiona przeglądarka internetowa pod adresem: localhost z uruchomionym,  właśnie pisanym, prgramem (skryptem)

ad. 1) Dostępne są w sieci różne samouczki, kursy i oficjalny manual  (podrecznik) PHP. Możesz używać dowolnego z nich. W naszej PIASKOWNICY PHP na początku odwoływać się będziemy do Kursu PHP: http://phpkurs.pl/

ad 2) W edytorze tektu będziesz pisał swoje skrypty i zapisywał je w odpowiednim dla twojego lokalnego serwera WWW folderze (katalogu). Jeśli instalowałeś APPSERW zgodnie ze standardową instalacją folderm tym będzie: C:\\appserw\apache\www Folder ten będzie udostępniany w pzreglądarce internetowej jako strona www wywołana w pzreglądarce internetowej po wywołanoiu adtesu: localhost na tym samym komputerze lub numeru IP twojego komputera z poziomu innego komputera, który widzi twój komputer w sieci lokalnej lub internecie ( w zależności od zakresu widzialności twojego komputera). UWAGA! Zostaw zawartość głównego katalogu zainstalowanego serwera bez zmian. Są tam strony przydatne nam w trakcie dalszej pracy. Załóż sobie osobny folder i tam pzrechowuj swoje pliki z porgramami w PHP.

 


Co jeszcze pomaga w szybkim uczeniu się i pzreciwdziała bałaganowi?

Najlepiej - w wypadku osób poczatkujących, wykonywać samodzielnie wszystkie kolejne zadania i każde z nich zapisywać sobie w osobnym pliku.

Przykłady autorskie  dla każdego zadania umieszczone są w osobnym artykule oznaczonym nazwą numeru zadania z dodaną litertką k. Widziane są one po zalogowaniu się na swoje konto w sustemie. Staraj się zaglądać tam tylko w ostatczności. Ważniesze, abyś obie poradził samodzielnie tylko w oparciu o źródła. Na początku jednak warto tam zaglkądać częściej ,,aby załapać'' filozofię pisania kodu i źródeł.

 

W naszej PIASKOWNICY waro przyjąć zasadę, że kolejne pliki zawirające twoje skrypty, programy będą nazywały się jak numer kolejny opisu zadania, np. 003.php, gdyby dotyczyło tego zadania. Czesto się zdarzy, że zadanie będzie zawierało kilka kolejnych kroków lub podzadań. Oznaczaj je kolejnoi literami alfanetu, np.: 003A.php. 003B.php. Oczywiście możesz przyjac swój własny system nazewnictwa plików - pod warunkiem, że ,,będziesz nad nim panował''.

 

Gorąco polecam na bieżąco porwadzenie sobie formy DZIENNIKA wykonanych przez siebie zadań. Jeśli chcesz uzyskać odpowiedni certyfukat ze szkolenia to zgłoś to pod adresem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. . Założymy Ci odpowiedniego bloga syustemowego dostępnego tylko dla Ciebie oraz instruktorów. Będziesz tam odnotowywał swój osobisty rozwój w zakresie poznawania i praktycznego wykorzystywania PHP. Otrzymasz od nas odpowiedni certfikat.