jQuery. Leksykon kieszonkowy Drukuj
Ocena użytkowników: / 2
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Wojtek Hildebrandt   
wtorek, 04 października 2011 14:56

jQuery. Leksykon kieszonkowy

jQuery. Leksykon kieszkonkowy. David Flanagan

"Skupienie przed ekranem, błyskawiczne lecz precyzyjne ruchy kursorem. Przeglądanie kolejnych obrazów i zestawień liczb. Pełne napięcie i nagle... Tak, to to. KUPOWAĆ!"

To nie scena z parkietu nowojorskiej czy warszawskiej giełdy. Takie zdarzenie powinno mieć miejsce u każdego, kto chce kupić książkę poświęconą jQuery. Algorytm: wchodzimy na stronę helion.pl, odnajdujemy pozycję jQuery Leksykon kieszonkowy i zamawiamy. Strzał w dziesiątkę, świetna inwestycja, wspaniała okazja - to się samo ciśnie na usta po przeczytaniu tej książki. Gwarantuję.

Miałem już sporo do czynienia z JavaScriptem i biblioteką jQuery. Niestety, często poruszałem się w tej tematyce po omacku. Mimo bardzo dobrej dokumentacji online, nie potrafiłem znaleźć szerokiego spojrzenia na całe zagadnienie. Aż do teraz. Po przeczytaniu książki Davida Flanagana wszystkie fragmenty poukładały się w całość.

Choć leksykon jest kieszonkowy, to zawiera komplet informacji potrzebnych do poznania i zrozumienia jQuery. A dzięki tej kieszonkowości, nie jest przegadany. Znam wiele większych książek, które zawierają znaczniej mniej konkretnych treści.

Oczywiście po przeczytaniu tego leksykonu nie zostaniemy ekspertami (choćby dlatego, że fachowcem IT nie zostaje się od samego czytania książek), ale jest to świetny punkt wyjścia do eksperckiego poziomu.

Leksykon opisuje wersję 1.5.1, więc jest to materiał dość świeży. Aktualna wersja to 1.6.4, która wprowadziła poprawki i zmiany, ale nie dokonała żadnego przełomu.

Po kolei, metodycznie, bez pośpiechu (ale i tak szybko) przechodzimy przez kolejne etapy wtajemniczenia. Od podstaw do coraz głębszych zawiłości. Selektory, interakcje z DOM, zdarzenia, animacje i - creme de la creme - obsługa Ajaxa. Na końcu znajdziemy leksykon funkcji i metod jQuery. Dzięki takiej konstrukcji, książka przyda nam się nie tylko do poczytania przed snem, ale również w codziennej pracy z jQuery.

Od teraz możemy zabłysnąć wśród znajomych na IRCu np. znajomością różnicy pomiędzy funkcją jQuery, a obiektem jQuery.

Wśród znajomych maklerów przy "napoju" lepiej pochwalić się świetną inwestycją, jaką był zakup tej książki.

 

jQuery. Leksykon kieszonkowy

Wydawnictwo helion - 2011