: Home / o nas
Szansa dla pasjonatów sieci i cyfrowych danych
Ocena użytkowników: / 6
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jan Jackowicz-Korczyński   
środa, 16 września 2009 03:49

Witamy serdecznie na stronie YouthCoders.net. Serwis powstał z myślą o młodych programistach pragnących poszerzyć swoją wiedzę nt. programowania. Jest w nim miejsce również na młodych twórców kodujących cyfrowo rzeczywistość za pomocą urządzeń multimedialnych (foto, video, audio).

Jeśli chciałbyś dołączyć do redakcji, zapraszamy!

Idea YouthCoders.net

Czym projekt ten różni się od wielu innych powstających i upadających w polskim Internecie?

 
Dlaczego taka współpraca jest najbardziej sensowna
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Jan Jackowicz-Korczyński   
środa, 02 września 2009 00:00

capetown.pngZdecydowaliśmy się na uruchomienie niniejszej strony w celu propagowania edukacji pozaformalnej, w której nie ma jednoznacznego podziału na nauczyciela i ucznia. Każdy powinien tu się uczyć oraz każdy powinien dzielić się swoją wiedzą z innymi.

Inicjatywa ta zrodziła się z własnych doświadczeń zdobywania wiedzy informatycznej przez inicjatorów projektu, z obserwacji  rówieśników oraz doświadczeń w pracy z młodzieżą, zarówno edukacji stacjonanej, jak również na wakacyjnych obozach komputerowych.

Okazuje się, że nasze doświadczenia wpisują się dokładnie i ściśle w założenia idei budowania społeczeństwa wiedzy, a także idei Otwartej Edukacji w duchu Deklaracji Kapsztadzkiej.

 

Kim jestem i kim będę zależy tylko ode mnie. To ja się uczę - niezależnie od tego czy jestem naukowcem, wykładowcą, nauczycielem, studentem czy uczniem. Dotyczy to również osób pracujących już zawodowo (konieczność uczenia się przez całe życie).

Oczywiście wszyscy znamy takich, którzy mówią, że uczy ich szkoła, nauczyciel, wykładowca, instruktor lub już wszystko umieją - oni sami nigdy się nie uczą. Znam też takich, którym wystarczą kosztowne, acz atrakcyjne kursy. Najlepiej powiązane z imprezowym wyjazdem lub zwolnieniem z pracy. Sami też się nie uczą, twierdząc, że nie należy to do ich obowiązków. Ale to już jest ich problem - do nich nie jest skierowany ten serwis: są "z innej bajki".

W zakresie nowych technologii postęp i zmiany są tak dynamiczne, że wszyscy musimy się nieustannie uczyć.

Wspólnymi siłami, w duchu Otwartej i Wolnej Edukacji możemy  to robić  skuteczniej, a sam proces nauki może być przyjemniejszy. Dlatego chcemy to robić razem.

Każdy z inicjatorów projektu ma już swoje osobiste osiągnięcia, swoje doświadczenia, kontakty, zasoby sieciowe. Chcemy te wszystkie zasoby  połączyć, powiązać i zaprosić do współdziałania innych kreatywnych. Nie płać nam gotówką - pokaż, że i Tobie zależy. To dla nas najlepsza zapłata.

Przeczytaj założenia naszej inicjatywy

 

Pamiętaj

Edukacja to nie konsumpcja, to forma autokreacji. Dzisiaj, wykorzystując możliwości Internetu, nie możesz tłumaczyć swojej bierności pochodzeniem, majętnością czy też miejscem zamieszkania. Jedynym, co może Ci naprawdę uniemożliwić Twój rozwój jest brak Twojej inicjatywy.

 


3