Linki do witryn o podobnej (i nie tylko) tematyceOto garść linków z ciekawymi (moim zdaniem) witrynami WWW . Zbiór ten powstał w wyniku ponad rocznego przeszukiwania internetu . Strony pogrupowane są tematycznie i naprawdę zawierają zaklasyfikowaną przeze mnie treść . Dlatego nie wahajcie się klikać na odnośniki ! Nie jest ich zbyt wiele ale ciągle uzupełniam moją kolekcję nawiązując kontakty. Jeśli chciałbyś abym zamieścił tutaj twój link, wypełniając ankietę podaj go wraz z krótkim opisem w polu z uwagami .Strony dotyczące nadajników radiowych (schematy) :

 1. http://www.elektroda.pl
  Najlepsza, moim zdaniem polska strona o elektronice (również nadajnikach). Jeśli interesuje Cię elektronika to koniecznie musisz tutaj zajrzeć. Znajdziesz tam schematy układów pomocnych w działalności niezależnych rozgłośni których ja tutaj nie opisuję tzn. układy audio, inne nadajniki, kodery stereo itp... oraz szereg ciekawych zastosowań elektroniki.
  Lektura obowiązkowa !

 2. http://www.frn.net   Anglojęzyczna strona ze schematami nadajników.
 3. http://www.republika.pl/dariuszhandzlik   Strona domowa Darka traktujšca o szeroko rozumianej dziedzinie elektroniki.Strony pirackich (i nie tylko) rozgłośni radiowych (idea) :

 1. http://www.bzdetka.swr.koti.pl   Radio Bzthat na żywca - mozna ich słuchać NA ŻYWO w kazda sobote od 19 do 24 . Szczegóły na stronie domowej.
 2. http://www.radio-praga.medianet.pl   Oficjalna strona warszawskiego radia "Plus Praga" . Zobaczcie jak to robią profesjonaliści.
 3. http://www.ukf.z.pl   Strona bielskich piratów radiowych. Całkiem fajna stronka zawierająca historię bielskiego piractwa radiowego widzianego oczami twórców niezależnego radia tego rejonu. Dodatkowo ciekawe i co najważniejsze sprawdzone układy nadajników.
  Lektura obowiązkowa !
 4. http://radiorebelia.mega.com.pl   Strona domowa rockowego radia Rebelia FM
 5. http://www.radiomax.w.pl   Strona pirackiej rozgłośni RADIO MAX 65,9Mhz z Włocławka. RadioMax zaprasza także na IRC'a na kanał #radiomax.
 6. http://www.eneasz.enet.pl/eneasz   Strona pirackiej rozgłośni radiowej
 7. http://www.wywrota.ckp.pl/pirat   Trochę idei niezależnych rozgłośni, moim zdaniem strona bardzo marna.
 8. http://www.ee.pw.edu.pl/~kopecp   Niewielki opis wolnej radiostacji

Strony gdzie można zlecić złożenie nadajnika FM :

 1. http://www.ukf.z.pl   Piraci z Bielska składający nadajniki dla całej Polski. (chcesz zamówić ?)
 2. http://friko7.onet.pl/kr/nadajnik/   Kilka modeli nadajników i stosunkowo niskie ceny (niestety nie polecam)
 3. http://priv7.onet.pl/sz/radioo/   Większy wybór, ale i ceny wyższe (niestety nie polecam)

Strony dotyczące wolnych idei :

Poema - republika wolnych umysłów
 1. http://hyperreal.art.pl    Drugs, music, eye-candy and much more - koniecznie zobaczcie.
 2. http://sonik.pl/~wkutyla/    Ciekawa strona prezentująca niezależne i orginalne poglądy autora . Jeśli lubicie pokładać się ze śmiechu i całe kupy nonsensu to Koniecznie odwiedźcie.

Strony anglojęzyczne poświęcone nadajnikom:

 1. http://members.tripod.com/~transmitters/links.htm    Strona z mnóstwem linków do anglojęzycznych stron o tematyce nielegalnych nadajników i stacji radiowych. Frontowe drzwi do zachodnich zasobów internetu nt. wolnego radia. Radzę zacząć właśnie od tego sita.
 2. http://www.geocities.com/SouthBeach/3433/transmit.htm   Wiele ciekawych schematów na nadajniki
 3. http://members.tripod.com/~transmitters/
 4. http://www.geocities.com/Area51/Nebula/3736/
 5. http://www.frn.net/    Oficjalna strona piratów, poczytajcie sobie biuletyn.
 6. http://www.eklektix.com/gfc/elect/microfm/index.html

Inny shit :

 1. http://www.elfa.se/polska   Strona wysyłkowego sklepu dla elektroników - zamówcie sobie darmowy i dość ciekawy katalog

copyright by pink [styczeń 2000]   
[ index # idea # technika # info ]