Witamy serdecznie na stronie YouthCoders.net. Serwis powstał z myślą o młodych programistach pragnących poszerzyć swoją wiedzę nt. programowania. Jest w nim miejsce również na młodych twórców kodujących cyfrowo rzeczywistość za pomocą urządzeń multimedialnych (foto, video, audio).
Jeśli chciałbyś dołączyć do redakcji, zapraszamy!
Idea YouthCoders.net
Czym projekt ten różni się od wielu innych powstających i upadających w polskim Internecie?
-
Już na samym starcie było nas czterech. Później skład redakcji się zmieniał, aktualnie składa się z Jana Jackowicza-Korczyńskiego oraz Patryka yarpo Jar plus kilku osób stale współpracujących z nami. Jesteśmy osobami od lat aktywnie zajmującymi się sprawami webowymi.
-
Proponujemy młodym (choć jeśli masz 30, 50 czy 90 i chciałbyś do nas dołączyć, zapraszamy) ludziom chcącym wspólnie z nami tworzyć YouthCoders.net gotową platformę. Zawsze chciałeś mieć swój blog, ale pomysłów starcza na 10 wpisów - przyjdź do nas. Nie musisz zakładać domeny, nie musisz wykupować hostingu - wszystko masz za darmo. My już się tym zajęliśmy.
-
Proponujemy już na starcie wiele okazji do jeszcze większego rozwoju młodych osób – totalnie za darmo. Przykładami niech będą spotkania popularno-naukowe jakie już miały miejsce, takie jak "Akademia Szybkiego Startu", czy planowane obozy fotoreporterskie (więcej informacji niedługo, po szczegóły zaprawszamy na blog czy twitter / facebook). Przy odpowiednio dużym zainteresowaniu taką formą nauki bardzo możliwe stają się obozy komputerowe – także darmowe (lub współfinansowane przez uczestników w stopniu minimalnym).
-
Współpracę ze szkołami – w tym z uczelniami (nawet zza granicy). Jeszcze zanim pójdziesz do wymarzonego liceum, czy na studia, Twoje nazwisko może tam już coś znaczyć.
-
Promocje Twojej osoby w sieci. Udostępniamy narzędzie, dzięki któremu możesz całkowicie za darmo – ba, z zyskami – pojawić się w Internecie.
-
Możliwość uczestnictwa w europejskiej wymianie młodzieży i w wielu ciekawych projektach ogólnopolskich i europejskich – za darmo.
-
Dzięki współpracy z wydawnictwem helion.pl możemy zaoferować najaktywniejszym redaktorom książki lub rabaty na najnowsze pozycje wydawnicze w Polsce.
-
Serię konkursów z ciekawymi nagrodami, czego przykładem może być konkurs "Młody redaktor".
-
Jak widać z powyższych punktów, nasze plany przerastają już samą stronę www. Z tego powodu zaczęliśmy działać w ramach Inicjatywy CrEuro. Dołącz do kreatywnych Europejczyków.
Jak zostać redaktorem?
-
Załóż konto na serwisie. Starczy podać jedynie e-mail, login, widoczną nazwę i hasło.
Tak, to takie proste.
Rangi użytkowników YouthCoders.net
-
Niezarejestrowany (niezalogowany) - gość
-
darmowy dostęp do wszystkich materiałów
-
możliwość zostawiania komentarzy
-
możliwość oceny artykułów
-
możliwość brania udziału w konkursach organizowanych przez YouthCoders.net
-
Redaktor
-
dokonał darmowej rejestracji i posiada konto
-
może pisać i publikować swoje artykuły
-
może wypowiadać się na forum
-
ma prawo ubiegania się o udział w eventach organizowanych przez YouthCoders.net, np. obozach komputerowych
-
może dostać nagrodę za pracę na rzecz YouthCoders.net - książkę wydawnictwa helion, naszego partnera
-
może zostać megaRedaktorem
-
megaRedaktor
-
posiada dostęp do panelu administracynego serwisu
-
ma na serwisie takie same prawa jak koordynatorzy
-
jest moderatorem forum
-
najczęściej odpowiada za konkretny dział
-
Redaktor Naczelny - koordynatorzy
-
pomysłodawcy i twórcy YouthCoders.net
Materiały upublicznione na YouthCoders.net
-
Osoba zgłaszająca artykuły / porady / recenzję deklaruje, że ma prawa do publikacji (nie musi być autorem – może to być np. tłumaczenie świetnego artykuły z bułgarskiej gazety). Ważne są prawa do publikacji. W przypadku publikowania cudzych prac, dobrym obyczajem jest podanie informacji o prawdziwym autorze.
-
Redaktor publikujący artykuł zezwala na jego udostępnianie na łamach YouthCoders.net (i ewentualnych innych serwisach będących w przyszłości jego "spadkobiercami").
-
Publikując dowolny materiał autor nie zrzeka się praw do artykułu. Zawsze (nawet jeśli zrezygnuje z funkcji redaktora) artykuł podpisany będzie jego nazwiskiem (lub pseudonimem, jesli nie życzy sobie podawania nazwiska). Może on także publikować swoje prace w innych miejscach. Chodzi o to, aby wiedzę rozpowszechniać, a nie zamykać w sejfie.
Co dalej?
Jeśli już szukasz nerwowo, gdzie można się zarejestrować, to służę pomocą:
Nie znasz Joomla!?
YouthCoders.net wykorzystuje CMS Joomla!. Nawet jeśli się nie znasz na Joomli, z pewnością będziesz w stanie wykorzystać jej potencjał. Jeśli nie, to w dziale dla redaktorów znajdziesz wiele pomocnych materiałów. Także forum czeka na Twoje pytania.
|