• 2012 (3)
 • 2011 (51)
 • 2010 (38)
 • 2009 (36)
 • < października 2010 >
  Pn Wt Ś Cz Pt So N
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 14 15 16 17
  18 19 20 21 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Weź udział!

  Logo konkursu Wolny Wybór

  wypróbuj

  Logo wielojęzycznego chatu

  : Home / blog / wpisy / Spotkanie robocze 13 października
  Spotkanie robocze 13 października
  Ocena użytkowników: / 0
  SłabyŚwietny 
  Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
  środa, 13 października 2010 17:27

  Dzisiaj w godzinach popołudniowych odbyło się kolejne, bardzo owocne w decyzje spotkanie koordynatorów. Udało nam się ustalić wiele szczegółów i celów jakie stawiamy sobie na końcówkę tego roku. Będzie pracowicie, ale może po kolei:

   

  Konkurs

  Już kilkukrotnie pisaliśmy o konkursie. Możemy uchylić wreszcie rąbka tajemnicy :)

  Będzie to konkurs na najlepszy artykuł o tematyce IT. Może to być totorial, kurs, manual lub też felieton dotyczący "komputerów": programowanie, internet, webmastering, grafika, multimedia, fotografia, SEM/SEO itp. Już niedługo opublikujemy regulamin konkursu. A oficjalny start planujemy na początek listopada.

  Na zwycięzców czekają bardzo ciekawe nagrody ufundowane przez Patrona i Sponsora Głównego Konkursu - Wydawnictwo Helion.

   

  Warsztaty dla pasjonantów ITC w Trójmieście

  Planujemu serię regularnych spotkań pod nazwą "Akademia szybkiego startu". Będą to zajęcia ponadobowiązkowe dla chętnych uczniów z trójmiejskich szkół,  na których będziemy dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami dotyczącymi nowoczesnych technologii. Pierwsze spotkanie odbędzie się już 8 listopada 2010 r. w Sali Kominkowej VI LO w Gdańsku. Niebawem więcej Informacji.

   

  CrEuro - kreatywna przyszłość w pozytywnych barwach

  Jak widać i słychać, nasz serwis rozrasta się, mamy coraz więcej inicjatyw oraz partnerów. W niedługim czasie planujemy także rozpoczęcie współpracy międzynarodowej. Rozmowy trwają - trzymajcie kciuki :).

  Po bardzo zgodnych i dobrze rokujących rozmowach wszystkich środowisk zaangażowanych w dalszy rozwój idei przyświecających naszemu serwisowi powstała inicjatywa CrEuro, pod nazwą której od dzisiaj będziemy organizować wszystkie nasze akcje. Nazwa Inicjatywa CrEuro  służy nam do oznaczenia całokształtu wspólnych działań z wieloma naszymi partnerami i środowiskami, gdzie łaczą nas wspólne cele, wspólne działania, wspólne szukanie optymalnych partnerów, środków i narzędzi.  Ponieważ współdziałamy już z wieloma podmiotami i osobami fizycznymi przyjęta nazwa obejmuje całokształt naszego nieformalnego zespołu.  Jest to nasza odpowiedź na nasilające się społeczne wady niezdrowej konkurencji i wojny polsko-polskiej. Tą odpowiedzią jest inicjatywa CrEuro - grupa solidarnego współdziałania dla wspólnego dobra. Już obecnie nasza inicjatywa łączy  wielu różnorodnych, nieformalnych partnerów.  Kolejnym, naturalnym, krokiem jest powołanie fundacji, która pomoże wesprzeć tą inicjatywę.  Będziemy informować o postępach prac w tym zakresie. Mamy nadzieję, popartą odpowiednim działaniem i ciężką pracą całego sztabu ludzi, że uda nam się to do końca tego roku.

   

  Komentarze 

   
  -4 #2 Patryk yarpo Jar 2010-10-18 08:53
  Dostęp do danych umieszczonych na YC jest darmowy. Od ponad roku umieściliśmy tu blisko 800 artykułów! Nikt nam za to nie płaci, nie mamy reklam na stronie, sami opłacamy domenę i serwer.

  Warsztaty są darmowe.

  Organizowane przez nas w przyszłości inicjatywy nie będą wymagały od kreatywnej młodzieży żadnych wkładów własnych.

  Szkoła jest miejscem, w którym powinno tętnić życie kulturalne jak i naukowe. Jeśli nasze warsztaty będą się odbywać w szkole po zajęciach, to chyba jedynie świadczy to dobrze o realizacji celów stawianych nowoczesnej placówce oświaty! Zajęcia te mają być przeznaczone dla chętnych uczniów z całego 3miasta. Nie mamy zamiaru uczyć tam ideologii, a technologii.

  Cytat:
  Oj młodzi, zdolni i kreatywni, ładnie wam ktoś mózgi pierze


  Tak, tak, bo najlepiej to siedzieć i nic nie robić, a młodzież niech bawi się dopalaczami :) lub przegląda demotywatory.

  Gdzie zatem jest tu miejsce dla rzekomego prania mózgu? Coś się chyba Panu pomyliło...

  Statut będzie napisany przez założycieli: Patryka Jar, Jana Jackowicz-Korczyńskiego. Zakładam, że statut po napisaniu będzie dostępny.

  Stwierdziliśmy, że fundacja bardziej odpowiada naszym możliwościom i potrzebom.

  Ale naprawdę nie mamy nic przeciwko temu, aby Pan założył odpowiednie stowarzyszenie i działał na podobnym polu, co my. Zdrowa konkurencja przyda się i tutaj.

  Pozdrawiam
  Patryk yarpo Jar

  PS. Czy jest Pan jakimś działaczem lub ma jakiekolwiek doświadczenie (czy to jako piorący mózgi, czy też wypierany), że stawia Pan tak dosadne tezy?
  Cytować
   
   
  0 #1 2010-10-18 04:38
  No proszę! Już ktoś tu snuje wizję fundacji. A dlaczego właśnie fundacji a nie np. stowarzyszenia? Fundacja gromadzi kapitał w przeciwieństwie do stowarzyszenia. O tym jak dysponować kapitałem mówi statut. Kto napisze statut? Guru rzecz jasna, a woły robocze go podpiszą i będą urabiać się po łokcie, żeby guru sobie pobrylował w środowisku. A gdzie fundacja ma zamiar się podczepić? To jasne - dla uwiarygodnienia własnych niby szczytnych poczynań - pod szkołę i dalejże doić budżet! Slogan, że ma się coś robić dla wspólnego dobra jest wyświechtany i kompromitujący, że aż wstyd go w dzisiejszych czasach używać. Przecież to słowa wzięte żywcem z PZPR-owskich zjazdów plenarnych. Towarzysze wszystko robili dla wspólnego dobra. Oj młodzi, zdolni i kreatywni, ładnie wam ktoś mózgi pierze. Rozejrzyjcie się bacznie, bo chyba wami ktoś mocno manipuluje.
  Cytować
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież