• 2012 (3)
 • 2011 (51)
 • 2010 (38)
 • 2009 (36)
 • < listopada 2009 >
  Pn Wt Ś Cz Pt So N
              1
  3 4 5 6 7 8
  9 10 11 12 13 14 15
  16 17 18 19 20 21 22
  23 24 25 26 27 28 29
  30            

  Weź udział!

  Logo konkursu Wolny Wybór

  wypróbuj

  Logo wielojęzycznego chatu

  : Home / blog / wpisy / Zyskaliśmy podziw i uznanie
  Zyskaliśmy podziw i uznanie
  Ocena użytkowników: / 0
  SłabyŚwietny 
  Wpisany przez Jan Jackowicz-Korczyński   
  poniedziałek, 02 listopada 2009 00:00

  Zostałem poproszony  szefową fundacji ENSIL Lourense Das, która jest koordynatorem światowej federacji IASL na Europę, o przedstawienie realizowanych przez nas projektów związanych z e-kreatywnością w edukacji  na międzynarodowej konferencji DESIGNING THE FUTURE (Projektowanie przyszłości) (23-X - 15 XI 2009). Przeczytaj więcej.

   

  W konferencji uczestniczy 170 osób ze wszystkich kontynentów (bez Antarktydy oczywiście), a wykłady i prezentacje ma 20-tu ekspertów z różnych krajów. Konferencja dotyczy dyskusji nad przystosowaniem edukacji do bardzo szybkiego rozwoju nowych technologi, rozwoju społeczeństwa sieciowego (zresztą cała konferencja odbywa sie on line w sieci) i wyzwań jakie niesie 21 wiek.

  Oprócz diagnozy rzeczywistości, planowania i prognozowania kierunków działania na konferencji prowadzący i uczestnicy duży nacisk położyli również na dzielenie się iformacją o realizowanych w ich krajach inicjatywach. W dniu 30 października przedstawiałem e-Creatives Project na konferencji. 

  Z radością pragnę poinformować, że pomysł metody działania naszego serwisu, który przedstawiłem w trakcie swojego wystąpienia na konferencji (30 X 2009) spotkał się z wielkim podziwem i zainteresowaniem uczestników z USA, Kanady, Australii i Azji (te kontynenty zdominowały konferencję).  Spodobało się w szczególności uwolnienie edukacji i nacisk na dbałość o swój osobisty rozwój oraz "filozofia'' awansu w strukturze serwisu.

  Jest oczywiście ważne, że nasz system zamierza udostępniać źródła wiedzy o nowych cyfrowych technologiach oraz dobre przykłady i rozwiązania przedstawiane przez uczestników systemu.
  Większe uznanie zyskał jednak pomysł, że głównym celem systemu jest autorozwój każdego z uczestników systemu.
  Przyjęty w naszej inicjatywie  system awansu motywuje do aktywniejszego działania a aktywne działanie i publikowanie swoich informacji tworzy swoistą promocję swoich kompetencji i tworzy niejako wirtualne portfolio każdego z uczestników.
  Należy boiwiem pamiętać, że każdy autorski zapis w systemie (do wyboru użytkownika, który: tak, a który: nie) jest indeksowany przez wyszukiwarki internetowe jako samodzielny dokument internetowy.
  (jak chcsz zobaczyć jak to działa to: zamień w dowolnej cześci serwisu w adresie URL słowo index.php na index2.php) 

  Sygnatariusze Kapsztadzkiej Deklaracja Otwartej Edukacji uchwalonej w 2007 roku bardzo by się ucieszyli znając założenia naszego projektu.

   

  Otwarta edukacja nie kończy się jednak na otwartych zasobach edukacyjnych.

  To również otwarte technologie umożliwiające współpracę i elastyczne nauczanie, a także otwarte dzielenie się doświadczeniem zawodowym, które umożliwia pedagogom korzystanie z najlepszych pomysłów ich kolegów.

  Otwarta edukacja może również z czasem objąć nowe podejścia do oceniania, akredytacji i wspólnego uczenia się.

  Wypracowanie długofalowej wizji rozwoju naszego ruchu wymaga zrozumienia i przyjęcia tych innowacji.

   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież