• 2012 (3)
 • 2011 (51)
 • 2010 (38)
 • 2009 (36)
 • < października 2010 >
  Pn Wt Ś Cz Pt So N
          1 2 3
  4 5 6 7 8 9 10
  11 12 13 14 15 16 17
  18 19 20 22 23 24
  25 26 27 28 29 30 31

  Weź udział!

  Logo konkursu Wolny Wybór

  wypróbuj

  Logo wielojęzycznego chatu

  : Home / blog / wpisy / Inicjatywa CrEuro
  Inicjatywa CrEuro
  Ocena użytkowników: / 1
  SłabyŚwietny 
  Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
  czwartek, 21 października 2010 08:57

  Ze względu na stale rosnącą liczbą projektów jakie organizujemy i sukcesywnie realizujemy zdecydowaliśmy, że ramy samego youthcoders.net stały się zbyt wąskie. Stąd też pomysł na Inicjatywę CrEuro.

  Jest to - póki co - nieformalna organizacja skupiająca ludzi dobrej woli, którzy podzielają nasze idee - edukacji pozaformalnej i promocji nowoczesnych technologii nie jako źródła rozrywki, ale jako źródła wiedzy i rozwoju.

  W niedługim czasie zamierzamy utworzyć fundację o takiej właśnie nazwie: CrEuro, by móc jeszcze skuteczniej działać na arenie lokalnej, internetowej jak i międzynarodowej.

   

  Skąd nazwa?

  Nazwa powstała z połączenia dwóch słów ‘Creative’ i ‘Europe’. Kreatywni Europejczycy, jak mamy zamiar nazywać wszystkich: młodych i starych, rudych i łysych, katolików i ateistów, którzy chcieliby współpracować z nami. Inicjatyw jest coraz więcej, partnerów przybywa i ciągle prowadzone są dalsze rozmowy z kolejnymi potencjalnymi partnerami.

   

  Najbliższe plany

  Już niedługo planujemy w ramach Inicjatywy CrEuro zorganizować pierwsze darmowe warsztaty komputerowe dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z terenu Trójmiasta. Nazwiemy je Akademią Szybkiego Startu. Pierwsze spotkanie już 8 listopada 2010 r. w sali kominkowej ZSO 6 w Gdańsku (spotkanie odbędzie się 29 listopada. Przepraszamy za zmianę terminu). Na spotkaniu planujemy pokazać nowoczesne podejście do tworzenia stron www (HTML 5, css 3, javoscriptowe frameworki), postaramy się udowodnić, że można szybko stworzyć samemu prostą gierkę (twórzcie gry,  anie w nie grajcie!;)) oraz pokażemy, jak można wykorzystać odpowiednie narzędzia do zarządzania projektem, by ułatwić sobie znacząco pracę.

  Kolejną inicjatywą, która już niedługo startuje jest konkurs dla młodych redaktorów. Zachęcamy uczniów z całej Polski do pisania artykułów o tematyce komputerowej i publikacji ich w internecie - za pośrednictwem youthcoders.net. Konkurs ten organizujemy we współpracy z Wydawnictwem Helion.pl (największe wydawnictwo książek o tematyce komputerowej w Polsce), które jest partonem i sponsorem głównym konkursu. Konkurs ma wystartować na początku listopada. Już niedługo powinien pojawić się regulamin na naszym blogu.

  Dzięki sieci kontaktów zagranicznych jaką ciągle rozbudowujemy, planujemy na początku przyszłego roku (najbardziej prawdopodobnym terminem jest luty) zorganizować międzynarodowe warsztaty fotoreporterskie. W tej chwili jest pewne, że z zagranicznych gości możemy liczyć na studentów z Uniwersytetu z Jyväskylä w Finlandii. Trwają rozmowy z naszymi partnerami z kilku innych europejskich miast. O tym projekcie z pewnością będziemy jeszcze pisać nie raz.

  Oczywiście, prócz inicjatyw realizowanych w realnym świecie nie mamy zamiaru porzucić troski o ciągły rozwój serwisu youthcoders.net. I na tym polu mamy niemałe sukcesy - w ciągu zaledwie roku udało się nam opublikować 800 artykułów! A już niedługo powstanie nowy dział - fotografia, który doskonale uzupełni dział multimedia i pozwoli nam jeszcze ściślej współpracować z Europejską Młodzieżową Agancją Informacyjną ( eyia.eu ), z którą już teraz blisko kooperujemy.

  O kilku innych pomysłach, które dopiero kiełkują lub które są jeszcze w fazie bardzo niepewnych pisać nie będę. W odpowiednim czasie z pewnością o nich będziemy informować.

  Jeśli podoba Ci się Inicjatywa CrEuro, jeśli chciałbyś być CrEuropejczykiem, zgłoś się do nas. Cały czas poszukujemy partnerów do realizacji założonych celów. Łatwo jest narzekać. My chcemy pokazać, że przy wykazaniu wystarczająco dużej ilości dobrej woli i włożeniu w jakiś pomysł serca, musi się udać. Żyjemy w globalnej wiosce, w centrum Europy. Wykorzystajmy szanse jakie niesie ze sobą XXI w. zamiast tylko narzekać na zagrożenia, jakie w ostatnim czasie się pojawiły.

   

  Komentarze 

   
  0 #2 Patryk yarpo Jar 2010-11-01 19:51
  Nie do końca rozumiem, co masz na myśli twierdząc, że RoR jest o tyle lepszy :)

  Cieszę się, że sam rozwijasz swoje zainteresowania . Szkoda, że nie możesz uczestniczyć w naszych warsztatach. Ale materiały będę prawdopodobnie udostępnione na YC.

  Z chęcią usłyszę co miałeś dokładnie na myśli w kilku miejscach swojego komentarza :)
  http://youthcoders.net/forum/viewtopic.php?f=6&t=82 - zapraszam na forum.
  Cytować
   
   
  0 #1 Roszpun 2010-11-01 19:42
  Przepraszam, że ostatnimi czasy mnie nie było. Wszystko jest spowodowane tym, iż mam strasznie napięty tydzień , ze względu na szkołę jak i przez zajęcia pozaszkolne. W każdym razie dalej jestem zainteresowany kreatywnymi projektami ;). Szkoda, że mieszkam na ziemi Lubuskiej i nie bardzo będę mógł uczestniczyć w zajęciach. Więc muszę sam się szkolić :) Pewna osoba zainteresowała mnie RoR'em czyli Ruby on Rails, który może być alternatywą dla popularnego PHP. Moje pierwsze wrażenie to, to, że ma podobną składnie do C, C#, C++, całkiem inną nić w PHP. Jest znacznie bardziej logiczny. Na przykład warunki są znacznie logiczniejsze. Zobaczymy co będzie później.

  Pozdrawiam, Daniel Szerszeń
  Cytować
   

  Dodaj komentarz


  Kod antysapmowy
  Odśwież