Widgety muzycznego serwisu Jamendo |
Wpisany przez Jan Jackowicz-Korczyński | |||
czwartek, 17 lutego 2011 06:05 | |||
Doskonały serwis Jamendo udostępniający olbrzymie zasoby muzyki dostępnej na licencji Creative Commons udostępnia również odpowiedni widget umożliwiający podczepienie pojedynczego utworu lub określonej listy otwarzania do swojego własnego serwisu internetowego. Cudownie , ze isnieje taka licencja jak CC. Poniżej przykład zastosowania takiego WIDGETu.
|
Komentarze
Nie ma co czekać na ideały. Żyjemy w świecie, w jakim żyjemy :)
Na razie HTML5 jest w powijakach. Dajmy mu spokojnie czas na to, aby dorósł, poprawił co trzeba poprawić i wprowadził wystarczająco wiele abstrakcji. Może się okazać, że internauci wcale nie chcę HTML5. Wolą facebooka - klikasz na ikonkę i masz filmik na kilka "hahaha". I następny filmik. Pamiętaj, że większość ludzi nie potrafi programować :)
Jeśli chcesz kontynuować wątek to zapraszam na forum :)
Żadna firma nie pozwoli sobie na to, aby dla idei coś rozwijać.
Co więcej - ludzie nie chcą tego. To już jest zakres psychologii. Ludzie nie lubią nowości, boją się ich.
Upowszechnienie HTML5 to też problemy... Reklamy flash, teraz dobrze blokowane zostaną napisane w JS i canvasie i żegnaj ad block...
Kiedyś wspomnisz moje słowa jak pójdziesz do pracy jako programista i zderzysz się ze światem biznesu :). A sądzę, że nastąpi to niedługo :)
Pozdrawiam
Zauważ jednak, że Internet jest dla ludzi, a nie ludzie dla Internetu. I biznes to biznes. Technologia ma zarabiać, a nie być piękną.
Jeśli opłacalnie jest zatrudnić 5 słabych programistów, którzy będą przez tydzień naprawiać jeden błąd, niż 1 dobrego, który napisze poprawny kod, to firmy będą zatrudniać 5 słabych.
Pamiętaj złotą zasadę:
dobrze zrobione < działa < zarabia
Produkt nie musi być dobrze zrobiony - ważne, aby działał. Jeśli masz fantastycznie zaprojektowany samochód, który jest cudem techniki, ale nie odpala przy temp != 20st C, to nie jesteś zadowolony. Wolałbyś brzydkiego i przestarzałego malucha, który jednak odpala i jedzie.
Jeśli masz firmę i Twój produkt zarabia, to nie interesuje Cię, aby działał - chyba, że nie działający produkt w dłuższej perspektywie sprawi, że przestaniesz zarabiać :)
Niemożliwe?
Sprzedajesz zestaw programów w pakiecie i za każdy kolejny bierzesz 1$. Firma bierze cały pakiet. Na 2k aplikacji nie działają 3, ale nigdy nie zauważą tego. Ty jednak zarobiłeś 3$. Nie zrezygnujesz z nich, bo masz 10k klientów, którzy to kupią, ale błąd zgłosi jeden i to jako uwagę, a nie protest, a naprawa tych aplikacji będzie kosztować 2k$... Biznes ma zarabiać, czy się to komuś podoba czy nie :)
A z tym Joomla nie ma nic wspólnego bo kod widgetu dało Jamendo.
Cytat:
Sensowne, ale nie wiem czy w ogóle warto bo filmik będzie musiał być zakodowany w wideo VP8 lub Theora i audio Vorbis dla Firefoksa, Chromium i Opery, lub h.264 i audio MP3 dla Safari. W kontenerze WebM (to na szczęście działa we wszystkich przeglądarkach, olewam IE bo nie jest przeglądarką Internetu).
Najlepiej publikować link do filmu - każdy sobie otworzy w ulubionym odtwarzaczu, wykorzystującym moc obliczeniową GPU i dobrze zoptymalizowane kodeki do dekodowania, i zajmie 30..50% CPU (MPlayer, VLC) a nie 90% (WebM) albo 100% (Flash).
Cytat:
Narzekam na brak jej wykorzystania ;)
Myślałem nad zrobieniem repozytorium z multimediami (coś w stylu wrzuta.pl) działającym na otwartych/wolnych formatach ale obecnie moją uwagę zajmuje 802.11...
Proszę powiedz, co Ty zrobiłeś w kierunku popularyzowania tej technologii?
Proponuję: zrób choćby wtyczkę do joomla!, która przyjmowałaby jako parametr jakiś url i wyświetlała filmik przez HTML5. [to a propos wpisu na forum:
http://youthcoders.net/forum/viewtopic.php?f=19&t=88 ]
Skoro mają audio w Vorbis to mogliby dawać w HTML5...