: Home / recenzje / książki / Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka

Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/http://youthcoders.net/recenzje/ksiazki/1113-gotowanie-dla-geekow-nauka-stosowana-niezle-sztuczki-i-wyzerka.html): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /var/www/old-yc/plugins/content/addthis.php on line 38
Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
sobota, 10 września 2011 21:26

Okładka Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka

Książka o gotowaniu dla geeków ("ludzi IT" zwanych przez autora quasi-maniakami) powinna chyba zawierać spis telefonów do okolicznych pizzerii. W najlepszym przypadku opis kilku prostych dań - wiadomo, geekowi z gotowaniem nie do twarzy. Ale nie... "Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka" jest to zupełni o czym innym.

Gdy sięgnąłem po tę książkę sądziłem, że będzie to jakiś zbiór prostych przepisów. Taki swoisty - najedz się szybko i bez telefonu. Gdy pierwszy raz przewertowałem tę pozycję stwierdziłem - "eeee?!". Jakieś tabelki, wykresy, rozpisanie wszystkiego na czynniki pierwsze.

Zacząłem więc czytać. Początkowo zniechęcony, gdyż pierwsze oględziny dały mi błędny obraz treści. To nie jest głupia książka. Ba! To jest bardzo dobra książka dla każdego, kto chciałby nauczyć się gotować. Albo inaczej, kto chciałby zrozumieć jak gotować. Co mam na myśli? Prawdopodobnie wielu z nas - geeków - wie co się dzieje w mechanizmach języka programowania. Nie tylko znamy efekt wywołania funkcji xyz(), ale wiemy dlaczego jest wydajniejsza od abc(). I oto w tej książce chodzi.

Nie tylko ma Cię nauczyć gotować. Jeff Potter chce powiedzieć Ci jak coś zrobić i dlaczego tak, a nie inaczej. Bardzo podoba mi się całościowe i inżynierskie potejście do tematu. Mam wrażenie, że to bardzo ciekawa książka - gadżet, choć wierzę, że wiele osób naprawdę może się z niej czegoś nauczyć o gotowaniu, jak i samego gotowania.

Czy po przeczytaniu tej książki stałem się lepszym kucharzem? Hm... nie wiem, ale na pewno gotowanie wydaje mi się ciekawsze.

Książkę polecam. Jest bardzo niezwykłą pozycją na rynku, a już na pewno w ofercie helionu :)

Gotowanie dla Geeków. Nauka stosowana, niezłe sztuczki i wyżerka

Wydawnictwo helion - 07/2011

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież