: Home / HTML / CSS / kurs CSS / CSS - historia, możliwości, zastosowania
CSS - historia, możliwości, zastosowania
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
piątek, 18 września 2009 03:05

Na początku był html, i więcej nic nie było:-) Możnaby lekko żartobliwie rzec. Ale to prawda, na poczatku lat '90 powstał HTML. Język, który miał stać się uniwersalnym językiem wszystkich platform. I udało się. Jednak czysty HTML był wystarczający tylko początkowo - kiedy Internet służył głównie do wymiany informacji, a na wizualną stronę sieci nikt nie zwracał uwagi. W miarę czasu jednak internet stawął się coraz bardziej dostępnym medium, powstawały pierwsze przeglądarki internetowe z obsługa grafiki, łącza stawały się coraz szybsze, a internauci coraz wrażliwsi na piękno.. Zauważono wtedy, że jednak sam HTML to zdecydowanie za mało. Teraz panuje słuszny trend by już jedynie strukturę strony opisywać za pomocą HTMLa. Do opisu wyglądu stosować jedynie CSS [tyczy się to HTMLa i XHTMLa].

 

Jeśli chodzi o możliwości stylów, powiem jedynie na razie, że jest ich naprawdę sporo. Spójż na tę stronę. Jak myślisz ile tabel użyłem do jej wykonania. Jak osiągnąłem efekt zmiany koloru hiperłącza po najechaniu? Wszystko to było niesamowicie proste i maxymalnie szybkie, i oczywiście zrobione w CSS. O tym jak dowiesz się w dalszej części kursu.

 

Być może teraz zastanawiasz się "po co mi są te style"? Odpowiedź jest bardzo prosta. Style przydadzą Ci się na każdej nawet najprostszej stronie. Dzięki nim w szybki i wygodny sposob wykonasz to, co w HTML-u musiałbyś robić kilka godzin. Jeśli znasz HTML, a teraz chcesz się nauczyć stylów, to będziesz musiał trochę przestawić swoją mentalność. Teraz w html-u stworzysz jedynie ramy strony, a wszystkie właściwości obiektów znajdujących się na niej opiszesz w CSS. Dzięki temu twoja strona zyska, po pierwsze przejrzysty kod, a po drugie bardzo schludny wygląd i dużo mniej zapracowanego autora:-).

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież