: Home / oprogramowanie / e-egzamin / Zabezpieczenia przed ściąganiem

Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/http://youthcoders.net/oprogramowanie/e-egzamin/1006-zabezpieczenia-przed-sciaganiem.html): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /var/www/old-yc/plugins/content/addthis.php on line 38
Zabezpieczenia przed ściąganiem
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
piątek, 08 kwietnia 2011 15:37

Platforma E-egzamin posiada prócz udogodnień związanych z przeprowadzaniem egzaminu wiele funkcjonalności mających na celu ograniczenie możliwości ściągania.

Każdy ma swój egzamin

Każdy student posiada własny zestaw pytań spełniający kryteria zadane w konfiguracji egzaminu. Dzięki temu przy wystarczającej liczbie pytań, istnieje bardzo małe prawdopodobieństwo, aby dwóch studentów dostało te same pytania, a już na pewno nie w tej samej kolejności.

 

Wyświetlanie tylko jednego pytania

Egzaminowany widzi tylko jedno pytanie na ekranie. Może przejść do następnych, po czym wrócić do niego. Jednak nie może wyświetlić wszystkich pytań jednocześnie. Dzięki takiemu rozwiązaniu siedzący obok siebie studenci nie mogę pokazać sobie swoich pytań - chyba, że pojedynczo zwiększając ryzygo przyłapania.

 

Pytania zamknięte

Podczas tworzenia pytań zamkniętych (tzw. ABCD) można określić więcej niż tylko 3 odpowiedzi z czego jedną uznać za poprawną. Można określij np. 10 odpowiedzi, z czego 2 poprawne. A w konfiguracji egzaminu wybrać, aby pytania zamknięte miały 4 podpowiedzi z czego jedna poprawna. Sprawia to, że dwóch siedzących obok siebie studentów może mieć to samo pytanie i całkowicie inne opcje do wyboru. Wszystko dzieje się losowo, tak więc także potencjalne skargi na złośliwość egzaminatora są bezpodstawne.

 

Blokady techniczne

Student pracuje na linuksie odpalanym z płyty CD.  Jest to bardzo okrojona dystrybucja. NIe ma możliwości zmiany adresu wyświetlanej strony (egzamin wyświetlany jest studentowi w formie strony www), nie można wyłączyć przeglądarki (powoduje to zakończenie egzaminu), student nie ma dostępu do Internetu (przez fizyczne odłączenie pracowni od routera, serwerem DHCP jest moduł Dystrybucji), egzaminowany nie ma dostępu do linuksowego manuala.

 

Charakterystyka pracowni komputerowych

Nie jest to nasza zasługa, ale pracownie komputerowe najczęściej są zorganizowane w formie kręgu, w którym każdy siedzi plecami do środka sali. Nie można zajrzeć koledze z ławki wcześniejszej, ani też odwrócić się do osób siedzących z tyłu. Pilnowanie egzaminu w takiej sali powinno być łatwiejsze dla egzaminatora.
 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież