: Home / recenzje / książki / Podręcznik projektantów logo. Smashing Magazine
Podręcznik projektantów logo. Smashing Magazine
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
wtorek, 29 maja 2012 21:12

Podręcznik projektantów LOGO. Smashing MagazinePodręcznik projektantów LOGO. Smashing Magazine

Każda firma ma dziś logo. Własne znaki posiadają już nawet pojedyncze produkty, czy nawet fizyczne osoby. Trzeba zatem przyznać, że tworzenie logo to bardzo duży i ciągle rosnący rynek.

Choćby z tego powodu warto byłoby, zastanowić się chwilę, co tak naprawdę należy zrobić, a czego zrobić nie wolno, by zaprojektować logo idealne. Na takie pytania próbuje odpowiedzieć Gareth Hardy w swojej książce.

Na pierwszy rzut oka stworzenie logo nie powinno być niczym trudnym. Patrząc na większość znanych symboli marek można uznać, że wręcz banalne. Czytając tę książkę można jednak zauważyć jak wiele niuansów czyha po drodze na niewprawionego projektanta.

Autor prócz czysto technicznych (format pliku, programy, techniki rysowania szkiców) podpowiedzi ukazuje także wiele problemów natury komunikacyjnej z klientem udzielając ciekawych wskazówek jak uniknąć przysłowiowej miny.

W "Podręczniku projektantów logo" spodobało mi się, że autor wielokrotnie odwołuje się do przykładów wziętych z jego bogatej kariery projektanta. Prócz swoich opinii cytuje także innych znanych projektantów. Pokazuje tą całą branże w wielu wymiarach, co niewątpliwie jest plusem. W książce ciekawych fragmentów mogą szukać nie tylko graficy, ale też osoby odpowiedzialne za kontakt z klientem, podpisywanie umów i budowanie szeroko rozumianej "marki" klienta.

Nie jestem projektantem i pewnie nie będę. Jednak ocenianą pozycję czytało mi się całkiem przyjemnie i szybko. Moje braki w tej dziedzinie nie były szczególnym problemem. Jeśli ktoś para się tą dziedziną grafiki albo planuje rozpocząć działalność powinien znaleźć tu sporo przydatnych podpowiedzi, co zrobić, aby wszyscy byli zadowoleni

Podręcznik projektantów LOGO. Smashing Magazine

Wydawnictwo helion - 01/2012

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież