: Home / recenzje / książki / Adobe Flash CS5/CS5 PL Professional. Oficjalny podręcznik
Adobe Flash CS5/CS5 PL Professional. Oficjalny podręcznik
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
czwartek, 07 czerwca 2012 13:12

Adobe Flash CS5/CS5 PL Professional. Oficjalny podręcznikAdobe Flash CS5/CS5 PL Professional. Oficjalny podręcznik

Adobe Flash jest jedną z częściej wykorzystywanych technologii internetowych. Mimo dużej konkurencji ze strony HTML 5 nadal posiada bardzo mocną pozycję, a programiści znający Action Script są w cenie.

Książka "Adobe Flash CS5/CS5 PL Professional" próbuje wprowadzić początkującego w wielki świat animacji flash.

Każda kolejna lekcja jest listą kroków. Całość zdaje się być ułożona starannie i z wyczuciem. Kolejne lekcje wykorzystują wiedzę zdobytą wcześniej. Na pewno dużym plusem jest fakt, że "Adobe Flash ..." jest oficjalnym podręcznikiem wspieranym przez Adobe. Także bardzo przydatnym do sprawdzenia własnych postępów jest seria pytań po każdym dziale.

Do książki dołączona jest płyta, dzięki której nauka powinna być prostsza. Szkoda, że samą aplikację i tak trzeba ściągnąć z internetu. Choć w przypadku dobrego łącza nie jest to wielki problem. Tu pojawia się też inny problem z tego typu książkami - ich krótki czas przydatności. Z pewnością w następnej wersji okienka ze zrzutów ekranu (których jest naprawdę sporo - to akurat plus) staną się mylące. Należy pamiętać jednak, że jest to podręcznik do tej konkretnej wersji.

Dla każdego początkującego może to być bardzo przydatna lektura. Osoby bardziej obeznane raczej nie będą doznawać olśnienia na każdej stronie. Czegoś ciekawego może się jednak i wyjadacze nauczą.

Adobe Flash CS5/CS5 PL Professional. Oficjalny podręcznik

Wydawnictwo helion - 2011/02

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież