: Home / recenzje / książki / Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek
Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
niedziela, 01 lipca 2012 13:12

Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarekPrzechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek

Na temat pozycjonowania stron internetowych pod kątem wyników w wyszukiwarkach internetowych mówi, pisze i robi się coraz więcej. Pozycja na pierwszej stronie to często być albo nie być dla wielu firm. Nie dziwi zatem fakt, że i w ofercie helionu ostatnio znalazło się bardzo wiele książek o tej tematyce.

O SEO napisano wiele. O pozycjonowaniu przeczytałem też już niemało, a i praktykowałem amatorsko w tej dziedzinie trochę. Czytając jednak książkę Evana i Bradleya Bailynów miałem chwilami wrażenie, że mają jakieś przecieki z NASA o rychłym końcu świata. Dlaczego zdradzacie tę wiedzę, skoro rzekomo jest to taki pewnik?! Ta myśl pojawiała mi się nieustannie.

Autorzy dają bardzo jednoznaczne podpowiedzi, co należy zrobić aby być wysoko w wynikach. Opisują także przykłady z życia wzięte dotyczące konkretnych akcji jakie podjęli, aby np. zdobyć 30 linków z bardzo poważnych stron internetowych. W książce znaleźć można też wiele odesłań do narzędzi udostępnianych przez różne wyszukiwarki (tu akurat np. narzędzia Yahoo! są nieaktualne - Yahoo! teraz korzysta z Bing).

Podobały mi sieę także rozdziały o wykupowaniu domen (porady, przed czym się bronić, jak sprawdzić jakość kupowanej domeny itp.) oraz zbieraniu linków.

Książkę oceniam bardzo dobrze (z perspektywy amatora, który o SEO wie trochę, ale nie jest specjalistą). Za pozytywne uważam, że pokazane metody w najgorszym wypadku można uznać za ecru. Nie ma mowy o "czarnym kapeluszu", co bardzo słusznie tłumaczą autorzy. Całość czyta się szybko i sprawnie. Dodatkowo porusza także temat innych wyszukiwarek oraz płatnych reklam Google AdWords. Dla początkujących i średnio obytych - polecam. Profesjonalistom podpowiadać nie chcę w tej sprawie :).

Przechytrzyć Google. Odkryj skuteczną strategię SEO i zdobądź szczyty wyszukiwarek

Wydawnictwo helion - 2011/02

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież