: Home / recenzje / książki / Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. Smashing Magazine
Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. Smashing Magazine
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
niedziela, 19 sierpnia 2012 13:12

Podręcznik genialnych pomysłów. Od inpiracji po realizację. Smashing MagazinePodręcznik genialnych pomysłów. Od inpiracji po realizację. Smashing Magazine

Są książki, które samym tytułem kuszą by w recenzji je zbesztać. "Podręcznik genialnych pomysłów". Jeśli geniusz może być opisany w podręczniku, jeśli można się nauczyć tworzenia genialnych idei, lub wybierać genialne pomysły z katalogu, to moim zdaniem przestają być genialne. A już na pewno przestają być unikalne. Co innego pewne podejście do kreatywnego tworzenia. Czy treść potrafi obronić tytuł?

Tak.

Treść tej pozycji to właściwie katalog kolorowych zdjęć / zrzutów ekranu, które pokazują w jaki sposób autorka odnajduje inspiracje. Skąd bierze ciągle nowe i świeże pomysły. Wygląda na to, że naprawdę można dochodzić do dobrych pomysłów w pewien dosyć schematyczny sposób. Po prostu istnieją pewne wzorce, które ludziom się podobają i podejścia, których należy unikać.

Nie.

Określenie "genialne pomysły" stawia przez książką tak wielkie wyzwanie, że chyba żadna - nawet najlepsza treść nie byłaby w stanie się obronić. Genialny pomysł często korzysta z pewnych dobrych wzorców jednocześnie jednak łamiąc jakąś zasadę, która dla twórcy nie-genialnego wydaje się być nie do złamania.

Jeśli chodzi o samą książkę - co można w niej znaleźć? Olbrzymia liczba kolorowych grafik (zdjęcia, zrzuty ekranu). Niewiele treści pisanej. Właściwie większość to komentarze do zdjęć. Często miałem wrażenie, że komentarze te były dość oczywiste.

Ocena

Uważam, że dla ludzi na co dzień zajmujących się tworzeniem grafiki może być to źródło wyselekcjonowanych i skatalogowanych źródeł inspiracji. Czy nauczysz się tu tworzenia grafiki - nie. Czy książka może pozwolić Ci profesjonalniej spojrzeć na swoje zadania zawodowe? Sądzę, że tak. Ogólnie oceniam książkę pozytywnie i uważam, że może stać się cennym źródłem poprawiającym warsztat grafika / projektanta.

Podręcznik genialnych pomysłów. Od inspiracji po realizację. Smashing Magazine

Wydawnictwo helion - 2012/07

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież