: Home / recenzje / książki / PHP5. Tworzenie stron. Ćwiczenia praktyczne
PHP5. Tworzenie stron. Ćwiczenia praktyczne
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
wtorek, 27 lipca 2010 18:31

Okładka Skalowalne witryny internetowe PHP dzięki swojej prostocie i drzemiących w nim możliwościach zyskał niesamowitą sławę. Zarówno wśród profesjonalistów, jak i hobbistów.

“PHP5. Tworzenie stron. Ćwiczenia praktyczne. Wydanie II”, jest zdecydowanie dla tych drugich lub tych, którzy kiedyś chcieliby zostać profesjonalistami, a dziś stawiają pierwsze kroki w PHP.

Książka jest napisana w przystępny sposób, podzielona na szereg ćwiczeń. Zadania te pozwalają na przyswojenie sobie solidnych podstaw PHP. Czytelnik jest prowadzony za rączkę od samego początku (instalacji serwera na własnym komputerze, zapoznania się z nazewnictwem podstawowych funkcji, pętli itp.) po ciekawsze projekty (np. system newsów). Na pewno nikt po przerobieniu tej książki nie może się nazwać alfą i omegą tworzenia aplikacji webowych, jednak z pewnością będzie w stanie stworzyć swoją małą stronkę z kilkoma ciekawymi dodatkami (np. księgą gości, licznikiem, sondą czy nawet prostym forum). Podstawy te dają możliwość dalszego rozwoju umiejętności webmasterskich. W książce poruszono także kilka kwestii z wyższej półki, jak analiza dzienników serwera czy podstawy programowania obiektowego.

Za największy minus książki uważam niewielkie odsłonienie rzeczywistych możliwości najnowszej, piątej, wersji PHP (związanych z programowaniem obiektowym, jednak dla początkujących mogłoby to być zbyt skomplikowane i zniechęcające). Na dobrą sprawę prócz kilku ćwiczeń, książkę można by nazwą ćwiczenia PHP4. Jednak nie zmienia to mojej bardzo pozytywnej opinii o tej książce, jako dobrym starcie z tworzeniem dynamicznych stron www.

PHP5. Tworzenie stron. Ćwiczenia praktyczne.
Wydawnictwo Helion - 09/2006

 

Komentarze 

 
0 #1 Roszpun 2010-07-27 20:30
Mam gdzieś chyba nowsze wydanie tej książki ;)
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież