: Home / recenzje / książki / AJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych
AJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
wtorek, 27 lipca 2010 18:35

Okładka AJAX i PHP AJAX jest stosunkowo młodą technologią, która w bardzo szybkim czasie zrobiła olbrzymią furorę. Czy słusznie? Z pewnością zastosowanie AJAX-a otwiera przed webmasterem cały wachlarz nowych – wcześniej niedostępnych - możliwości.

Książka “AJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych” jest jedną z pierwszych polskojęzycznych pozycji dotyczących tej materii. Z pewnością jest ona godna uwagi.

Napisana jest zrozumiałym językiem. Czyta się ją naprawdę dobrze i całkiem szybko. Obszerne listingi (z bardzo dokładnymi komentarzami oraz dodatkowym omówieniem, co ważniejszych, fragmentów kodu) sprawiają, że nawet ktoś całkiem zielony jest w stanie się wiele nauczyć. Choć oczywiście by sięgnąć po tą pozycję warto mieć już spore doświadczenie w programowaniu w JS i PHP oraz dobrze znać HTML/CSS.

Oczywiście na łamach 300 stron nie ma możliwości przedstawienia całej technologii. Wiele rzeczy jest jedynie zasugerowanych. Autorzy w wielu miejscach starają się raczej zaciekawić kogoś danym tematem niż całość opisywać. Stąd wiele linków, niestety do stron anglojęzycznych (co może być dla niektórych sporą barierą). Choć już samo przerobienie materiału zawartego w książce pozwala na opanowanie solidnych podstaw AJAX. Podstawy te na pewno przydadzą sie podczas samodzielnych prób.

Podsumowując – uważam, że książka jest naprawdę godna uwagi, dla każdego, kto chciałby rozpocząć przygodę z nowoczesnymi technologiami wykorzystywanymi do tworzenia stron www.

AJAX i PHP. Tworzenie interaktywnych aplikacji internetowych
Wydawnictwo Helion

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież