: Home / recenzje / książki / Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II (Rusz głową!)

Warning: file_get_contents(http://graph.facebook.com/http://youthcoders.net/recenzje/ksiazki/826-head-first-servlets-and-jsp-edycja-polska-wyd-2.html): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 403 Forbidden in /var/www/old-yc/plugins/content/addthis.php on line 38
Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II (Rusz głową!)
Ocena użytkowników: / 0
SłabyŚwietny 
Wpisany przez Patryk yarpo Jar   
niedziela, 28 listopada 2010 00:00

Okładka Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II (Rusz głową!)

Czasem mogłoby się wydawać, że prócz PHP na serwerze nie znajdziemy już niczego. Nie jest to oczywiście prawda. Istnieją konkurencyjne technologie.

Jedną z nich jest właśnie JSP. Książka „Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II” w niezwykle oryginalny sposób próbuje nauczyć czytelnika bardzo solidny podstaw. Być może treść książki można zmieścić nie na prawie 900 stronach, a na 400. Jednak wtedy zdecydowanie straciłaby to co w niej najoryginalniejsze - sposób przekazywania wiedzy.

Ciekawe diagramy, skreślone napisy, komiksy i obrazki obok tekstu powodują, że książkę czyta się szybko i przyjemnie, a na twarzy nie raz pojawia się uśmiech. Nie sądziłem, że poważną książkę można napisać w taki sposób. Jednak autorom tej pozycji - udało się.

Czytelnik jest prowadzony krok po kroku. Po kolei dowiaduje się, czym jest JSP, dlaczego jest tak ciekawy, czym jest servlet, jak działa wzorzec MVC, jak budować w oparciu o niego stronę itd. Pozycja ma w założeniu zaciekawić tematem i przygotować do egzaminu SCWCD (test wiedzy o platformie J2EE).

Dla kogo ta książka jest przeznaczona. Według słów autorów dla każdego, kto lubi być zaciekawiony nauką, kto lubi dyskusje i łamigłówki. Dodatkowo warto znać przynajmniej podstawy Javy.

Polecam tę książkę jako bardzo dobre i ciekawe źródło wiedzy.

Head First Servlets & JSP. Edycja polska. Wydanie II (Rusz głową!)

Wydawnictwo helion - 12/2008

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież