Wydawnictwo Helion uruchomiło serwis 9fingers.pl oparty na bardzo podobnych zasadach awansu jak nasz serwis, który zainicjowaliśmy już wczesną jesienią ubiegłego roku.
Nasze serwisy mają jednak odrębną specyfikę.
Specyfikę serwisu 9fingers.pl można określić jako: "Nie wiesz - pytaj - ktoś ze społeczności serwisu odpowie'' - inaczej: społecznościowy FAQ.
Nasz serwis ma inne założenia: "Wiesz, potrafisz - pochwal się tym". Serwis youthcoders.net jako swój główny cel wyznacza sobie rozwijanie metodyki osobistego rozwoju uczestników w zakresie kształcenia ustawicznego oraz wspólnotową ideę budowania wolnej edukacji i wolnych zasobów edukacyjnych.
Oba projekty dobrze się uzupełniają. Różni je od siebie jeszcze jedno. 9fingers.pl jest komercyjnym i promocyjnym projektem finansowanycm ze środków wydawnictwa Helion. YouthCoders.net jest inicjatywą społeczną bez zaplecza finansowania strategicznego.
Po zakończeniu ferii zimowych w poszczególnych województwach nasz serwis ,,zapuka do drzwi'' polskich szkół z informacją dla młodych potencjalnych uczestników serwisu oraz propozycjami atrakcyjnych konkursów.
Na ferie zimowe przygotowujemy szerszy start naszego serwisu oraz rozbudowę działu multimedialnego. W najbliższym czasie nawiążemy również współpracę z różnymi partnerami (trwają negocjacje) dla pełniejszej promocji legalnego i użytecznego oprogramowania
Rozpoczęliśmy współpracę z serwisemniebezpiecznik.pl, który jest doskonałym poradnikiem jak bezpiecznie korzystać z komputera i internetu.
Za zgodą autorów serwisu przechowujemy skrótowe opisy atykułów serwisu wraz z odesłaniem do pełnego oryginału w serwisie niebezpiecznik.pl.
W czasach, kiedy nie posługiwano się jeszcze graficznym interfejsem użytkownika, a na ekranie monitora i na drukarce obecne były tylko znaki kodów ASCI (starsi to jeszcze pamietają) jedną z form świetnej zabawy było ,,rysowanie'' za pomocą znaków Kodów ASCI różnych rysunków.
Na marginesie zbliżających się świąt poniżej przykład takiego rysunku: MIKOŁAJ
W CMS Joomla dostępny jest ciekawy komponent do wysyłania e-kartek o nazwie RW CARDS. Poniżej przykład jego wykorzystania. Jako strumieniowy odtwarzacz flasch zastosowano dodatek: 1pixelout