• 2012 (3)
 • 2011 (51)
 • 2010 (38)
 • 2009 (36)
 • < września 2009 >
  Pn Wt Ś Cz Pt So N
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12 13
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 24 25 26 27
  28 29 30        

  Weź udział!

  Logo konkursu Wolny Wybór

  wypróbuj

  Logo wielojęzycznego chatu

  : Home / blog / wpisy wg daty
  środa, 23 września 2009
  Francja - szlaban na ,,piractwo'' PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  środa, 23 września 2009 07:15
  Blog / wpisy

  Francuskie Zgromadzenie Narodowe zatwierdziło we wtorek ostatecznie ustawę pozwalającą na pozbawienie dostępu do internetu osób, które ściągają z sieci nielegalne pliki. Ustawa ma obowiązywać od początku przyszłego roku.

  Zdaniem przedstawicieli przemysłu rozrywkowego ma to być potężna broń w walce z piractwem. Krytycy twierdzą, że nowe prawo stanowi zagrożenie dla wolności obywatelskich. Kwestią sporną jest też sposób, w jaki nowe przepisy mają być egzekwowane.

  Według przyjętego tekstu ustawy, sędziowie mogą ukarać piratów, pozbawiając ich dostępu do sieci (maksymalnie na rok). Ukarany internauta będzie dodatkowo musiał nadal płacić swój abonament i ponieść koszty zerwania kontraktu z dostawcą usług internetowych. Zanim jego sprawą zajmie się sąd, urząd do walki z piractwem internetowym - w skrócie Hadopi - musi uprzedzić dwukrotnie - mailem i listem poleconym - internautę o grożących mu konsekwencjach. Jeśli to nie poskutkuje, pirat czasowo straci dostęp do sieci. W skrajnych wypadkach sąd może orzec wobec niektórych internautów nawet surowsze kary: grzywnę do 300 tysięcy euro lub dwa lata więzienia.

  Również rodziców, których dzieci ściągają nielegalne pliki, mogą spotkać sankcje za zaniedbanie kontroli nad działaniami ich pociech w internecie. Po otrzymaniu ostrzeżenia cała rodzina może być odcięta od internetu na miesiąc, a dodatkowo ukarana grzywną w wysokości prawie 4 tys. euro.

  Wtorkowe głosowanie powinno zakończyć wielomiesięczny maraton legislacyjny we francuskim parlamencie, dotyczący kontrowersyjnej ustawy o karaniu internautów. Ustawa ta w pierwszej wersji została już uchwalona przez parlament w maju tego roku, jednak potem unieważniła ją Rada Konstytucyjna. W następstwie tej decyzji parlamentarzyści musieli zmienić projekt w kilku istotnych punktach, zachowując jednak surowe kary dla sieciowych piratów.

  Tydzień temu tekst w nowej wersji przyjęło Zgromadzenie Narodowe, po czym zaakceptowała ją bez zmian parlamentarna komisja mieszana i Senat. We wtorek po powtórnym głosowaniu w Zgromadzeniu Narodowym ustawa została definitywnie przyjęta. Za jej przyjęciem głosowało 258 deputowanych, głównie z rządzącej prawicowej Unii na Rzecz Ruchu Ludowego (UMP), przeciw było 131, przede wszystkim przedstawiciele ugrupowań lewicowych. Socjaliści już zapowiedzieli, że zaskarżą nowy tekst ponownie do Rady Konstytucyjnej.

  Nowa ustawa ma wejść w życie 1 stycznia 2010 roku.


   

  Cytowane dosłownie za: Zatwierdzono ustawę o odcinaniu od internetu za piractwo . -

  Read more
  Zmieniony ( sobota, 03 października 2009 06:59 )

  KONKURS NA GRĘ FLASH (do 10-10-2009) PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  środa, 23 września 2009 06:55
  Blog / wpisy

  Sieć reklamy FlashAds organizuje konkurs dla twórców gier flash'owych, w którym na zwycięzcę czeka nagroda w wysokości 4,5 tys. zł. Wszystkie zgłoszone do konkursu gry wezmą udział w kampaniach reklamowych prowadzonych przez FlashAds, co oznaczać może dodatkowe zyski.

  KONKURS adresowany jest do wszystkich, którzy zajmują się tworzeniem gier w technologii flash i trwa od 21 września do końca października 2009 r.

  Aby wziąć udział w konkursie należy zarejestrować się na stronach FlashAds.pl jako deweloper i umieścić w osobistym panelu przygotowaną przez siebie grę. Zwycięży ten twórca, którego gra będzie cieszyła się największą popularnością wśród graczy (przez dwa miesiące będzie liczona ilość zagrań jakie wygenerowała gra).

  Dla autorów gier, które wzbudzą największe zainteresowanie przygotowano nagrody pieniężne:

  I miejsce: 4,5 tys. zł,

  II miejsce: 3 tys. zł,

  III miejsce: 1,5 tys. zł.

  Laureaci miejsc czwartego i piątego otrzymają nagrody rzeczowe w postaci gier na PC.

  Warto podkreślić, że we wszystkich zgłoszonych do konkursu grach emitowane będą reklamy, których twórcy otrzymają z tego tytułu wynagrodzenie. Reklamy w grach flash wyświetlane są na kilka sposobów: przed rozpoczęciem gry (pre-roll), w trakcie (in-game) oraz na końcu gry emitowana na przykład pod tablicą wyników.

  Wg zapewnień przedstawicieli sieci FlashAds - dodanie gry do serwisu jest proste (należy dopisać kilka linijek kodu gry i po akceptacji gra gotowa będzie do pobrania dla witryn), nie jest obarczone wyłącznością (autor może sprzedawać licencje na swoje gry innym), a gry wraz z umieszczonymi w nich reklamami dystrybuowane będą na serwisach takich jak pykam.pl, poszkole.pl, naprzerwie.pl.

  Sieć FlashAds uruchomiona została w sierpniu 2009 r. przez spółkę AdAction.

   

  Szczegóły  zobacz na stronie organizatora: http://www.flashads.pl/news7/konkurs_dla_developerow.html

   

  Informacja za: FlashAds kusi twórców gier/ Bożena Jaskowska . - Internet Standard

  Read more
  Zmieniony ( środa, 23 września 2009 07:10 )