• 2012 (3)
 • 2011 (51)
 • 2010 (38)
 • 2009 (36)
 • < lutego 2011 >
  Pn Wt Ś Cz Pt So N
    1 2 3 4 5 6
  7 8 9 10 11 12
  14 15 16 17 18 19 20
  21 22 23 24 25 26 27
  28            

  Weź udział!

  Logo konkursu Wolny Wybór

  wypróbuj

  Logo wielojęzycznego chatu

  : Home / blog / wpisy wg daty
  Niedziela, 13 lutego 2011
  Rozszerzenia dla Opery PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Roszpun
  niedziela, 13 lutego 2011 20:23
  Oprogramowanie / Inne

  Od około pół roku korzystam z Opery. Całkiem niedawno wyszła wersja 11. Twórcy tejże przeglądarki zastanowili się, dlaczego tyle ludzi woli Mozille Firefox od ich produktu. W większości przypadków chodzi o rozszerzenia, które dają dużo dodatkowych możliwości. 

  W wersji 11 Norwedzy wprowadzili możliwość instalowanie dodatków do naszej przeglądarki. Na stan dzisiejszy baza posiada 448 rozszerzeń. Możemy powiedzieć, że Opera dopiero raczkuje w porównaniu do Mozilli, ale szybko się rozwija.
  W bazie rozszerzeń dla Opery znajdziemy dodatki znane nam z Firefoxa, takie jak FireBug, który przyda się każdemu deweloperowi.

  Baza wtyczek znajduje się pod adresem https://addons.opera.com/addons/extensions/. Dodatki są odpowiednio skatalogowane. Aby zainstalować jakieś rozszerzenie musimy kliknąć ikonę, bądź na jego nazwę. Następnie kliknąć Install, po czym wystarczy potwierdzić instalacje. Jest to o tyle prostsze w porównaniu z Mozillą, iż nie musimy restartować przeglądarki.

  Aby przejść do panelu zarządzania zainstalowanymi rozszerzeniami musimy wejść w Menu ->Rozszerzenia -> Zarządzaj rozszerzeniami lub CTRL + SHIFT + E.
  Po włączeniu dodatku jego ikona powinna znaleźć się w prawym górnym rogu, zaraz przy wyszukiwarce.

  Istnieje także możliwość dodania własnego rozszerzenia, ale o tym napiszę w innym artykule. W nim zajmiemy się tworzeniem własnego dodatku :)

  Pozdrawiam, Roszpun

  Read more
  Zmieniony ( poniedziałek, 21 lutego 2011 04:17 )

  Jak umieścić dowolny komponent w treści artykułu PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  niedziela, 13 lutego 2011 16:05
  Joomla / Artykuły

  Bywają sytuację, że chcemy umieścić w treści artykułu określony komponent. Komponent to podprogram, który wyświetla główną treść systemu zarządzania treścią. Niektóre komponenty są integralną zawartością standardowej instalacji systemu (np. komponenty strony startowej, komponent kontaktów lub ankiet ), inne są dodatkowymi komponentami wgrywanymi do systemu jako rozszerzenie.

  Dodatek (plugin) Component as Content   autorstwa Omara Muhammada stwarza takie możliwości. Rozszerzenie: Component_as_Content_1.5.x jest do pobrania tutaj: plg_comascon_1.5.7.zip

  Read more
  Zmieniony ( czwartek, 17 lutego 2011 05:35 )

  Koszty systemu otwartego - porządkowanie kont redakcyjnych PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  niedziela, 13 lutego 2011 14:17
  Blog / wpisy

  Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami przeprowadziliśmy weryfikację kot redakcyjnych. Usunęliśmy kilkadziesiąt kont załozonych i nie zweryfikowanych za pomocą autoryzacji poprzez e-mail. Wszystkie te konta zostały usunięte z systemu. Podobne czynności redakcyjne będziemy powtarzać zawsze w sytuacji, gdy uzbiera się określona grupa takich ,,głuchych'' i niewiarygodnych kont.

  Read more
  Zmieniony ( poniedziałek, 14 lutego 2011 18:27 )

  Dwa w jednym: promocja artystów + źródło muzyki do wykorzystania (wiele na licncji CC) PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  niedziela, 13 lutego 2011 14:11
  Multimedia / audio

  soundCloud : serwis nowej generacji dla twórców muzycznych
  niedziela, 13 lutego 2011
  Powoli coraz częściej wykorzystywany jest pomysł rozporszonej chmury usług (Cloud computing). Jednym z elementów tej idei jest niemiecki serwis Sound Cloud umiejscowiony w Berlinie i działający już 4 lata...

  © 2011 - youthcoders.net

  Read more

  soundCloud : serwis nowej generacji dla twórców muzycznych PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  niedziela, 13 lutego 2011 12:20
  Oprogramowanie / Webowe

   

  .Powoli coraz częściej wykorzystywany jest pomysł rozporszonej chmury usług (Cloud computing). Jednym z elementów tej idei jest niemiecki serwis Sound Cloud umiejscowiony w Berlinie i działający już 4 lata (założony 2007 r.).

  SoundCloud nie jest dedykowany do konsumentów muzyki - raczej jest to serwis dla profesjonalistów z branży, w tym artystów, wytwórni muzycznych, jak i producentów. SoundCloud jest bardzo dobrze zaprojektowane, z intuicyjnym interfejsem, który wchodzi mocno w "Web 2.0".  Oprócz standardowego odtwarzania przesłanych do serwisu utworów daje artystom możliwość otwarcia swoich utworów na komentarze z zewnątrz odwiedzających, które mogą być dołączone do określonych godzinach.

  Artyści mogą określić, poziom i zakres dostępu użytkownikó do ich zasobóą, określenie ich muzyki do strumienia-only, lub jako dostępne do pobrania. Na stronie dostępne są również analizy słuchacza - artyści mogą zobaczyć, ile osób było posłuchać ich utworów. Serwis  obsługuje szeroką gamę formatów audio, bez ograniczeń na rozmiar pliku.

  Read more
  Zmieniony ( niedziela, 13 lutego 2011 14:10 )

  Zabezpiecz formularze Joomla za pomocą CAPTCHA PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
  niedziela, 13 lutego 2011 09:40
  Joomla / Joomla Rozszerzenia

  Obecnie istnieje absolutna konieczność stosowania kodów CAPTCHA dla weryfikacji faktu, że ane z formularza nie są wyświetlane przez  automatyczne oprogramowanie (robota spamującego) a pzrez człowieka. System CMS Joomla nie ma wbudowanych mechanizmów ochrony Capcha. 

  Aby zabezpieczyś swój serwis należy zastosować dodatkowy plugin. Takich rozszerzeń jest dosyć sporo wystarczy odszukać w serwisie: http://extensions.joomla.org/

  Read more
  Zmieniony ( piątek, 25 lutego 2011 03:42 )