• 2012 (3)
 • 2011 (51)
 • 2010 (38)
 • 2009 (36)
 • < listopada 2010 >
  Pn Wt Ś Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6 7
  8 9 10 11 12 13 14
  15 16 17 18 19 20 21
  22 23 24 25 26 27
  29 30          

  Weź udział!

  Logo konkursu Wolny Wybór

  wypróbuj

  Logo wielojęzycznego chatu

  : Home / blog / wpisy wg daty
  Niedziela, 28 listopada 2010
  Wtyczka Flashblock - blokuj Flash Playera PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Patryk yarpo Jar
  niedziela, 28 listopada 2010 18:16
  Oprogramowanie / Inne

  Ikonka FlashblockIkona playCzy zdarzyło Ci się kiedykolwiek, w środku nocy szukać przycisku wyłączającego dźwięk wydobywający się z głośników? Jest problem - jest i rozwiązanie.

  Najczęściej przyczyną takich problemów są reklamy zrobione w Adobe Flash. Istnieje jednak darmowa wtyczka do Firefoksa pozwalająca blokować wszystkie animacje Flash. Aby je uruchomić trzeba kliknąć w przycisk "play". Przy okazji, pozwala to szybciej ładować się stronom.

  Sam używam, gorąco polecam.

  Pobierz Flashblock

  Read more
  Zmieniony ( poniedziałek, 21 lutego 2011 11:03 )

  JUnit. Pragmatyczne testy jednostkowe w Javie PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Patryk yarpo Jar
  niedziela, 28 listopada 2010 14:02
  Recenzje / Recenzje książek

  Okładka JUnit. Pragmatyczne testy jednostkowe w Javie

  Im dłużej zajmuję się programowaniem, tym większą uwagę przywiązuję do wytwarzania oprogramowania niż do samego aktu pisania kodu.

  Różnica między kimś kto potrafi programować, a osobą znającą składnię danego języka, jest jak różnica między słabym uczniem szkoły podstawowej  (który alfabet zna i podpisać się potrafi) a Adamem Mickiewiczem.

  Książka "JUnit Pragmatyczne ..." jest jedną z ciekawszych pozycji,  jaką miałem w ostatnim czasie przyjemność przeczytać. Mimo, że sam  raczej niewiele programuję w Javie, to z pewnością wiedza, jaką zdobyłem dzięki tej książce może być wprost zastosowana w innych technologiach (C++, C#, PHP).  Książka w bardzo ciekawy sposób pokazuje po co robić testy jednostkowe. Autorzy stawiają sobie najpierw za cel przekonanie Cię, że WARTO jest  napisać trochę więcej kodu, bo dzięki temu twój kod jest lepszy - stabilniejszy.

  Kiedy już przedstawią wszystkie zalety test testów jednostkowych, przechodzą  do metodologi ich tworzenia, przedstawiając swoje sposoby na dobre unit testy.  Bardzo polecam tę książkę wszystkim programistom (nie tylko Java),  którzy chcą by ich projekty były lepsze.

  JUnit. Pragmatyczne testy jednostkowe w Javie

  Wydawnictwo helion - 07/2006

  Read more
  Zmieniony ( niedziela, 28 listopada 2010 14:02 )

  AJAX i JavaScript. Tworzenie i optymalizacja aplikacji sieciowych PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Patryk yarpo Jar
  niedziela, 28 listopada 2010 13:49
  Recenzje / Recenzje książek

  Okładka AJAX i JavaScript. Tworzenie i optymalizacja aplikacji sieciowych

  W całym wysypie książęk poświęconych językowi JavaScript i "technologii" AJAX, trudno jest wybić się czymś szczególnym. Mogę jednak powiedzieć, że Joshua Eichorn napisał książkę, która wyróżnia się w tłumie. W książce "Ajax i JavaScript. tworszenie i optymalizacja aplikacji sieciowych" nie znajdziesz po raz setny 100 stron opisujących jak działa pętla for. To plus.

  W pierwszej częsci autor opisuje dosyć szczegółowo sposób komunikacji z serwerem wykorzystujący obiekt XMLHttpRequest, ale także rozszerza pojęcie "AJAX" o dwa inne zastosowania - sprytne wykorzystanie pływających ramek oraz ciasteczek. W takim ujęciu można nawet naprawdę mówić o technologii, a nie jedynie obiekcie JS. W książce jednak nie podobało mi się, że kilka spraw było potraktowanych po macoszemu - autor nie wspomina o jQuery, z upodobaniem promując własną biblitekę HTML_AJAX.

  Nie podoba mi się także, że kilka rozdziałów było trochę przegadanych. Bardzo przydatne rady tam zawarte, gdyby zostały okraszone kodem pokazującym jak to dobrze rozwiązać sprawiałyby, że pozycja ta stałaby się bezcenna w mojej prywatnej biblioteczce. Mimo wszystko jednak uważam, że wielu osobom przydałoby się choćby przeczytać, ze pewnych rzeczy nie należy robić w taki a taki sposób. Ostatecznie książkę uważam za dobrą. Z pewnością można w niej znaleźć sporo przydatnych informacji.

  AJAX i JavaScript. Tworzenie i optymalizacja aplikacji sieciowych

  Wydawnictwo helion - 10/2007

  Read more
  Zmieniony ( niedziela, 28 listopada 2010 13:54 )

  PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Patryk yarpo Jar
  niedziela, 28 listopada 2010 13:49
  Recenzje / Recenzje książek

  Okładka PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework

  PHP jest zdecydowanie najpopularniejszym językiem wykorzystywanym do tworzenia stron www. Zawdzięcza to głównie łatwej składni i ogólnej prostocie.

  Prostocie, nie prostactwu.

  PHP 5 pozwala na tworzenie także wydajnych (jeśli chodzi o czas wytwarzania nowego oprogramowania) frameworków.

  Książka Tomasza Skaraczyńskiego i Andrzeja Zoły jest bardzo ciekawą pozycją dla każdego kto chciałby zdobyć ogólne pojęcie o 3 najbardziej znanych frameworkach PHP: Symfonii, Zendzie oraz CakePHP.

  Uważam, że jest to bardzo ciekawa pozycja z wieloma przykładami, dobrymi materiałami pomocniczymi i nietypowym podejściu do zagadnienia (ćwiczenie → odpowiedź). Pozwala to na naprawdę przyjemną naukę. Co ważniejsze często celowo wprowadza się (na chwilkę) czytelnika w ślepy zaułek, taki w jaki z pewnością sam nie raz trafiłby, aby pokazać, co jest zrobione nie tak i gdzie to naprawić. Ogólnie książkę oceniam bardzo dobrze i polecam każdemu, kto chciałby przyspieszyć swoją pracę nad aplikacjami www.

  PHP5. Programowanie z wykorzystaniem Symfony, CakePHP, Zend Framework

  Wydawnictwo helion - 12/2009

  Read more
  Zmieniony ( niedziela, 28 listopada 2010 13:57 )

  Gablotka Szkolna - informacje edukacyjne w jednym miejscu PDF Drukuj Napisz e-mail
  Wpisał %s Patryk yarpo Jar
  niedziela, 28 listopada 2010 11:52
  Blog / wpisy

  Serwis Gablotka Szkolna został uruchomiony na początku 2007 roku. Celem twórców witryny było i jest gromadzenie w jednym miejscu oraz udostępnianie wszystkim zainteresowanym aktualnych informacji oświatowych. W Gablotce Szkolnej codziennie wywieszane są wiadomości o nowych projektach edukacyjnych, konkursach dla dzieci i młodzieży, warsztatach i grantach oświatowych, czy też ciekawych ofertach dla społeczności szkolnych.

  Read more
  Zmieniony ( niedziela, 28 listopada 2010 11:57 )