• 2012 (3)
  • 2011 (51)
  • 2010 (38)
  • 2009 (36)
  • < grudnia 2010 >
    Pn Wt Ś Cz Pt So N
        1 2 3 4 5
    6 7 8 9 10 11 12
    13 14 15 16 17 18 19
    20 21 22 23 24 25 26
    27 28 29 30 31    

    Weź udział!

    Logo konkursu Wolny Wybór

    wypróbuj

    Logo wielojęzycznego chatu

    : Home / blog / wpisy wg daty
    Grudnia 2010

    środa 29 grudnia 2010

    System operacyjny Bada PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Patryk yarpo Jar
    środa, 29 grudnia 2010 18:28
    Inne tematy / Inne

    Jest to prezentacja autorstwa Łukasza  Markiewicza, studenta ETI PG. Dotyczy systemu operacyjnego Bada, firmy Samsung.

    {edocs}http://yarpo.pl/prezentacja_bada_fredu.pdf,750,500,link{/edocs}

    Read more
    Zmieniony ( środa, 29 grudnia 2010 18:54 )

    Poziomy i porównywarki Programów Partnerskich PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Kamila Czarnowska
    środa, 29 grudnia 2010 13:40
    IT / marketing

    Poziomy w Programie Partnerskim - co to takiego?

    Bardzo dobrze postrzegane są firmy, które stosują w Programach Partnerskich system poziomów. Polega to na tym, że Partner otrzymuje prowizję nie tylko od sprzedaży/akcji zwerbowanych przez siebie klientów, ale także od klientów Partnerów, których sam polecił. Innymi słowy: jeżeli zwerbowany przez Partnera A klient w przyszłości sam skorzysta z PP i stanie się Partnerem B, to będziemy zarabiać dzięki klientom, których on pozyska. Jeśli spośród klientów Partnera B któryś stanie się korzystającym z PP (Partner C), to zarabiamy też dzięki jego klientom. Najczęściej korzysta się z modelu 3-poziomowego (przykład opisany powyżej) z malejącą marżą ze sprzedaży (najwyższe wynagrodzenie za swoich klientów, odpowiednio mniejsze za klientów, których pozyskała osoba polecona przez nas). I o to właśnie chodzi – by raz stworzona sieć dystrybucji przynosiła stały zysk bez wysiłku (tzw. Wieczna prowizja, gdzie nowy użytkownik jest na stałe kojarzony z osobą, która go poleciła). W praktyce stosuje się też model prowizji z poziomami np. na okres roczny – otrzymujemy profity od zakupów klienta przez rok od momentu, gdy zarejestrował się do serwisu.

    Przy omawianiu PP warto wspomnieć o innym ciekawym sposobie promowania. Mam tu na myśli nieodpłatne udostępnianie próbek produktu (tzw. sample), demonstracyjnych wersji programów, usług itp. w zamian za jego ocenę. Ten sposób promocji jest typowy m.in. dla branży IT czy telefonii komórkowej. Wybranym osobom (np. specjalistom w danej dziedzinie) daje się do użytkowania produkt. Takie osoby oceniają produkt i dzielą się swoimi uwagami nt. jego obsługi z innymi np. czytelnikami branżowych blogów. Jeżeli mamy świetny produkt, nowość na rynku, którą chcemy się pochwalić warto zdecydować się na taki krok. Przekazać kilka sztuk wybranym osobom, których zdanie jest opiniotwórcze.

     

    Porównywarki Programów Partnerskich

    Reklamować powinno się nie tylko poszczególne serwisy, ale też ich programy partnerskie. Dlaczego? Ponieważ dużo osób poszkuje samych programów partneskich, dzięki którym może zarabiać. Bardziej niż firma i jej produkty, interesuje ich możliwość zarobkowania, szukają zatem najatrakcyjniejszych rozwiązań. Oto kilka przykładów  porównywarek Programów Partnerskich:

    • www.netigo.pl - najbardziej znana porównywarka, posiadająca opisy i rankingi programów, a działa jak wyszukiwarka. Można w niej wyszukiwać PP według różnych kryteriów, np. Wieczna prowizja, Typ (PPS, PPC, PPL), Maksymalna prowizja, Ilość poziomów itp.

    Firma w łatwy sposób może za darmo dodać swój Program Partnerski do bazy. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie: http://netigo.pl/a/dodaj-program-partnerski.html i poczekać kilka dni na zatwierdzenie danych.

    • www.nowem.pl - pod adresem www.novem.pl/dla_wydawcy/programy dostępna jest wyszukiwarka, która pozwala wybrać firmie programy do umieszczenia na swojej witrynie
    • www.yops.info.pl/programy_partnerskie.html - nie posiada zbyt rozbudowanej bazy, ale można zapoznać się z katalogiem PP



    Podsumowując, Program Partnerski polega na tym, że stosunkowo niskim nakładem kosztów zdobywamy nowych użytkowników, klientów, czy kolejnych Partnerów. Wszystko zależy od tego jaki cel przyjmiemy za nadrzędny – maksymalizację sprzedaży, czy np. werbowanie nowych użytkowników. Program Partnerski charakteryzuje się tym, że obie strony zyskują: firma w zamian za reklamę, sprzedaż dzieli się z Partnerem częścią zysków. Zysków, których nie osiągnęłaby, gdyby nie działalność Partnera. Ten ostatni z kolei jest odpowiednio zmotywowany, by we własnym zakresie prowadzić działania marketingowe. Najlepsi gracze są w stanie stworzyć własną sieć kontaktów i zdobywać wynagrodzenie opiewające na kwotę kilku tysięcy złotych miesięczne.
    Z kolei dla Partnera jest to łatwy sposób  na zarobek, zwłaszcza, jeśli jego witryna jest popularna.

    Read more
    Zmieniony ( czwartek, 30 grudnia 2010 12:33 )


    Piątek 24 grudnia 2010

    Wesołych świąt PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Patryk yarpo Jar
    piątek, 24 grudnia 2010 18:02
    Blog / wpisy

    W imieniu redakcji i koordynatorów youthocoders chciałbym życzyć wszystkich Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Dużo radości, spokoju i miłości tak dzisiaj, jak i na codzień.

     

    A w nadchodzącym Nowym Roku, 2011, życzymy wszystkim realizacji wyznaczonych sobie celów i szczęścia :)

    Redakcja youthCoders.net

    Read more
    Zmieniony ( poniedziałek, 03 stycznia 2011 16:39 )


    Czwartek 23 grudnia 2010

    Program Partnerski - co to jest? PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Kamila Czarnowska
    czwartek, 23 grudnia 2010 08:08
    IT / marketing

     

    Uważam, że przemyślany Program Partnerski jest dźwignią handlu oraz jednym z najskuteczniejszych narzędzi promocji w Internecie. Ma on za zadanie przyciągnąć nowych klientów/użytkowników oraz uatrakcyjnić serwis dla już zwerbowanych. Źle prowadzony jest nie tylko stratą pieniędzy, ale i powodem niechęci osób z niego korzystających, zwanych dalej Partnerami.

    Read more
    Zmieniony ( czwartek, 23 grudnia 2010 18:55 )


    Sobota 18 grudnia 2010

    Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Kamila Czarnowska
    sobota, 18 grudnia 2010 11:30
    Recenzje / Recenzje książek

    Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robiPozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi

    Nikogo nie dziwi fakt, iż część działań biznesowych zepchnięto do nowoczesnego medium, jakim jest Internet. Każda firma powinna mieć swoją stronę internetową, nawet, jeżeli nie prowadzi sprzedaży elektronicznej. Należy zatroszczyć się o to, by strona ta obfitowała w same rzetelne informacje, by pojawiała się wysoko w wynikach wyszukiwarek internetowych. I tutaj z pomocą przychodzi nam pozycjonowanie – działania zmierzające do wypromowania serwisu internetowego na jak najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania dla wybranych wyrażeń kluczowych.

    Książkę „Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi” polecam osobom, które chcą zgłębić tajniki pozycjonowania witryn internetowych. Ale jeśli chcesz szybko i skutecznie „wypchnąć” swoją stronę z nastej strony wyszukiwarki na pierwszą – drugą stronę (większość internautów dociera tylko do linków z 2 pierwszych stron), to możesz się rozczarować. Autorzy podają wiele rad – dają wybór spośród najpopularniejszych metod, ale nie podają gotowego przepisu na sukces. Bo i nie byliby w stanie. Algorytmy postępowania robotów wyszukiwarek, które przeszukują zawartość Internetu, są pilnie strzeżoną tajemnicą. Dodatkowo mechanizmy te wciąż są zmieniane i udoskonalane.
    Dlaczego warto sięgnąć po tę książkę? Atutem tego przewodnika jest fakt, że autorami są Polacy, a co za tym idzie obfituje ona w przykłady z domowego podwórka. B. Danowski i M. Makaruk udzielają wielu cennych wskazówek jak skutecznie wypromować stronę WWW. Mowa jest o tak ważnych kwestiach, jak: dobór i rozmieszczenie słów kluczowych, stosowanie linków przychodzących i wychodzących oraz odpowiednia indeksacja strony. W książce nie ograniczono się tylko do opisywania mechanizmów wyszukiwarki Google. Pokazane są również rozwiązania dla konkurencyjnych wyszukiwarek: Onet (aktualnie jest ona obsługiwana przez Google, a w momencie powstawania książki była rozwiązaniem niezależnym), Yahoo, MSN czy Netsprint. W tekście odnajdujemy wiele cennych informacji o metodach i narzędziach przydatnych przy promowaniu strony. W rozdziale dotyczącym śledzenia ruchu autorzy opisują jak korzystać z dwóch rozwiązań służących do zliczania statystyk: Stat.pl oraz AWStats. Niestety nie wspominają ani słowem o powszechnym Google Analytics, co uważam za ogromny minus podręcznika. Szkoda, bo w chwili powstawania książki Google udostępniło już darmową wersję (bez ograniczeń) tego narzędzia. I z racji na wzrost zainteresowania nim, warto by było poświęcić mu kilka stronic.
    Czytelnik znajdzie też wyjaśnienia i przykłady nieetycznych zachowaniach towarzyszących pozycjonowaniu witryn internetowych. Mowa jest m.in. o cloakingu (ukryty tekst), ukrytych warstwach, stosowaniu znacznika marquee , czy wykorzystywaniu przekierowań.

    Twórcy powołują się często na rozwiązania zastosowane na stronie forum „pozycjonowanie i optymalizacja”.  Jakie są efekty tych działań? Wpisz w wyszukiwarce Google słowo „optymalizacja”, a sam się przekonasz, na którym miejscu w wynikach znajdzie się wspomniane forum...
    Doszukałam się jeszcze jednej wady książki. Jeżeli nie wprawiony czytelnik byłby zainteresowany lekturą tylko wybranych rozdziałów, czeka go nie lada wyzwanie. W książce wiele jest odwołań do innych rozdziałów, tak, że ciężko czyta się ją wybiórczo. Ma to oczywiście związek  tym, że autorzy nie chcą powielać w kilku miejscach tych samych informacji.
    Autorzy próbują udowodnić, że nie trzeba być wybitnym programistą i webmasterem zarazem, aby skutecznie wypozycjonować witrynę. Myślę, że cel został osiągnięty. Czytelnik znajdzie w tekście fragmenty kodu gotowe do zaimplementowania na stronie, tak, że bez większych trudności może wdrożyć zdobytą wiedzę. Pozwólcie, że odwołam się w tym miesjcu do opinii mojego kolegi, który wskazuje na kilka błędów w kodzie: http://youthcoders.net/recenzje/ksiazki/701-pozycjonowanie-i-optymalizacja-stron-www-jak-si-to-robi.html. Warto skorzystać też z Dodatku na końcu książki. Zawiera on opis kilku przydatnych web developerom narzędzi. Podsuwa również kilka pomysłów mających na celu promocję witryny, typu: stosowanie sygnatur, biuletynów informacyjnych czy kanałów RSS.

    Reasumując, polecam książkę panów Danowskiego i Makaruka nie tylko dla obeznanych z tematem pozycjonowania, ale i dla początkujących. Czyta się ją lekko i przyjemnie. Obfituje w wiele przykładów i ilustracji, a co najważniejsze dotyczą one polskich realiów. W podręczniku mamy nawet kawałki kodu (o spornej jakości) do wykorzystania na swojej stronie. W przypadku fragmentarycznego czytania podręcznika trzeba skakać po stronach, bo sporo jest odwołań do innych rozdziałów, ale trudno. Książka warta jest przeczytania.

    Pozycjonowanie i optymalizacja stron WWW. Jak to się robi

    Wydawnictwo helion - 06/2007

    Read more
    Zmieniony ( środa, 22 grudnia 2010 19:07 )

    Sieciowa Szkoła Filmową Vimeo PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
    sobota, 18 grudnia 2010 06:06
    Multimedia / video

    Internetowy serwis Vimeo  uruchomił sieciową  Szkołę Filmową Vimeo (Vimeo Video School).

    vimeo.com/videoschool

    Darmowa Szkoła Filmowa Vimeo ruszyła wczoraj. W rzeczywistości jest zbiorem poradników stworzonych przez członków Vimeo. Materiały są podzielone ze względu na poziomy wtajemniczenia kamerzystów oraz kategorie takie jak oprogramowanie, kręcenie, za kulisami i lustrzanki cyfrowe.

    Każda lekcja jest połączeniem tekstu, diagramów oraz filmu wyjaśniającego technikę krok po kroku z przykładami. Lekcja kończy się zadaniem stworzenia filmu i umieszczeniem go w serwisie. Na razie jest 20 lekcji, a każdego tygodnia będą pojawiać się nowe.

    Niektóre z nich to: Stwórz świetny film z wakacji oraz Właściwe nagrywanie dźwięku. Vimeo zatrudniło także kamerzystę Philipa Blooma, by ten pracował nad serią lekcji o podstawach kręcenia filmów przy użyciu lustrzanek cyfrowych.

    Read more
    Zmieniony ( wtorek, 28 grudnia 2010 19:25 )

    Konwersja dokumentów do formatu e-Książki (ePUB) PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
    sobota, 18 grudnia 2010 05:42
    Oprogramowanie / Webowe

     

    W sieci pod adresem  http://www.2epub.com/ dostępne jest darmowe narzędzie, które pozwala konwertować dokumenty różnych typów i e-książki (takie jak pdf , doc lub fb2 itp.) do formatu  ePUB. Format ePUB jest standardowymformatem e-książki obsługiwanym przez prawie wszystkie czytniki e-booków w tym IPAD , Sony Reader , BeBook , iPhone , Nook , itp.

     

    Formaty wejściowe obsługiwane przez usługę: doc, epub, fb2, html, oświetlone, LRF, mobi, odt, pdb, pdf, prc, rtf, txt .

    Formaty wyjściowe możliwe do uzyskania: epub, fb2, oświetlone, LRF, mobi
     
    Jednorazowo można przekonwertować w systemie 5 pozycji do 25 MB.
     
    Serwis jest przydatny dla osób, które sporadycznie mają potrzebę dokonania takiej konwersji. Jeśli robi się to częściej i więcej warto zainstalować darmowe oprogramowanie desktopowe o nazwie CALIBRE. Dostępne jest ono na wszystkie systemy operacyjne na licencji GNU/GPL.
    Read more
    Zmieniony ( wtorek, 28 grudnia 2010 19:26 )


    Piątek 17 grudnia 2010

    Dlaczego warto mieć konto firmowe na Facebooku? PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Kamila Czarnowska
    piątek, 17 grudnia 2010 17:42
    IT / marketing

    Logo Facebooka

     

    Przeciętny człowiek coraz więcej czasu spędza w Internecie, w tym na portalach społecznościowych, z których najpopularniejszy jest Facebook. Naturalnym jest zatem, że wiele firm podąża za klientami i zakłada strony firmowe na portalach społecznościowych. W tym artykule postaram się przedstawić główne zalety posiadania konta firmowego na Facebooku.

    Read more
    Zmieniony ( sobota, 18 grudnia 2010 11:42 )

    Nowy dział PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Patryk yarpo Jar
    piątek, 17 grudnia 2010 14:55
    IT / marketing

    Miło jest nam poinformować, że w niedługim czasie pojawią się na łamach youthcoders.net artykuły o tematyce marketingu internetowego. Nad działem opiekę przejmie studentka V roku Zarządzania PG oraz II roku Informatyki i Ekonometrii na tej samej uczelni Kamila Czarnowska.
     

    Read more
    Zmieniony ( piątek, 17 grudnia 2010 17:52 )


    Wtorek 14 grudnia 2010

    EtherPad - współedycja dokumentów w czasie rzeczywistym. PDF Drukuj Napisz e-mail
    Wpisał %s Jan Jackowicz-Korczyński
    wtorek, 14 grudnia 2010 06:40
    Oprogramowanie / Edytory

    EtherPad to internetowy edytor tekstu, które pozwala ludziom współpracować nad dokumentem z dowolnego miejsca sieci w naprawdę w czasie rzeczywistym.  Wszystkie edycje dokumentu są natychmiast widoczne na ekranach wszystkich użytkowników uczestniczących w jego edycji.  Daje to możliwości tworzenia nowych i wydajnych metod współpracy nad dokumentami tekstowymi. Etherpad jest przydatna do notatek ze spotkań, przygotowywanie spotkań, edukacji, programowaniu zespołowym i wielu innych zastosowań.

    Program jest dziełem Fundacji Eherpad i jest nieodpłatnie udostępniany do użycia na jej serwerze. Można również pobrać program i zainstalować go na swoim serwerze.  Jest on napisany w języku Java dzięki czemu może być zainstalowany na dowolnym systemie operacyjnym. Program ma status FREE SOFTWARE. Jego różne części są dostępne na licencji Apache License 2.0, BSD License, LGPL 2.1 i 2.0 licencji GPL.

    Read more
    Zmieniony ( wtorek, 14 grudnia 2010 09:15 )

    Strona 1 z 2
    << Początek < Poprzednia 1 2 Następna > Ostatnie >>